Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » KRE-Japán szakosok, hogy...

KRE-Japán szakosok, hogy birtok egyetem után elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most leszek végzős a gimiben és elkezdtem keresgélni az iskolák között.A Károlin megtetszett

keleti nyelvek és kultúrák,japán szakirányú képzés.Érdekelne,hogy miután ezt valaki elvégzi mennyire sikerül itthon elhelyezkedni.(és hogy meg lehet e élni ebből)

Másik kérdésem pedig az lenne,hogy ide tényleg nulla japán tudással is lehet jelentkezni?Illetve ha igen,akkor egy osztályban általában kik vannak többen?Akik tudnak már beszélni vagy teljesen kezdők?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. aug. 25. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Elhelyezkedési esély kb 0 és ami van, abból se fogsz nagyon megélni.
2017. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia!Kitudnád ezt jobban fejteni?
2017. aug. 26. 19:32
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom első válaszoló kettes diplomás lett, aki max középszinten beszéli a 2 ázsiai nyelvet. Aki min C1 szinten tud japánul és a kultúrát is ismeri, az meg tud élni a szakból. Nemcsak megél, hanem jól él. Hátmég ha a 2. keleti nyelvet is komolyan veszi. És honnan tudom ? Van végzett kínai, japán szakos rokonom és több ismerősöm. Tolmácsként igen jól keresnek. Főleg multinál.
2017. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.:)

Esetleg azt megtudnád mondani,hogy ők mennyi idő alatt tudtak munkát találni miután végeztek?

2017. aug. 26. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen, tolmácsként és magántanárként lehet keresni, de akkor tudni kell mellé még 1 keleti nyelvet (főleg kínait) felsőfokon és persze angolul, az fog állást találni. Viszont évente több százan végeznek ezen a szakon, és ez a szűk piac is telítődik, tehát a jó álláslehetőségekből is kevesebb lesz.

Persze, olyan helyre ahova csak diploma kell oda tökéletes, de szakmán belül alig van esély dolgozni szerintem.

2017. aug. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A végzett hallgatók 70-80%-a még N3-mas szinten sem beszéli ezt a nyelvet, -mondom én japán szakos hallgatóként. Ha kell, bővebben kifejtem, de ha akarod, kérésedre azt is elárulom, hogy hol kaptak munkát azok (akikről tudom), hogy elhelyezkedtek :D Ha akarod, még az FB profiljukat is elküldöm priviben, csak hogy lásd, nem hazudok :D
2019. febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!