Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecen orvosi egyetem,...

Debrecen orvosi egyetem, tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés
Most fogom kezdeni Debrecenben az orvosi egyetemet. Nem nagyon vagyok tisztába a tárgyfelvétellel. Beszélnek valami órarendről, hogy majd lesz; kötelező meg kötelezően választható tantárgyakról. Amit nem értek: az órarendbe mi lesz benne? Csak a kötelezőek? Vagy köt. Vál. Is? Ezt az órarendet a Neputnban fel kell venni?( pontosan azokat az órákat, pontosan arra az időpontra?) A köt. Vál. Közül (ha kell) akkor mindet fel kell vennem? Valamint néztem a tavalyi órarendet. Ott láttam csoportokat(számok) azok mik? Mikor "csinálják" ezeket a csoportokat? Utolsó kérdésem: ha van órarend akkor miért nem lehet ezt úgy megcsinálni mint gimibe? Megkapod az órarendet, és adott időpontra adott helyre kell bejárnod. Bocsánat ha hülyeségeket kérdeztem, de új vagyok, nem látom még át ezt az egészet. Köszönöm előre is a válaszokat!
2017. aug. 25. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

aok.unideb.hu Oktatás/Graduális képzések/Általános orvos/Órarend (még csak a tavalyi van fent, de jövőhéten már fel kell kerülnie az ideinek. Az órarend tartalmazza a kötelező órákat illetve a nagyon ajánlott kötelezően választhatóakat. (Informatika, Könyvtárismeret, Latin stb.) A közös órák vastagon vannak szedve, a többi a 10 csoport szerinti bontást a szám jelzi.


A csoportbeosztást majd megtudod hamarosan, valószínűleg azt is jövőhéten. Ha Neptunban megnézel egy tantárgyat, azon belül van mindig egy "elmélet" (=előadás), általában szeminárium minden csoportnak és gyakorlat minden csoportnak külön. A neked megfelelőt kell felvenned mindhárom típusból. (Pl tegyük fel, 2. csoportos vagy. Fel kell venned a AOKEM01A1-GY_2, (gyakorlat 2-es csoportnak) AOKEM01A1-E (előadás) és AOKEM01A1-SZ_2 (szeminárium 2-es csoportnak) kódú kurzusokat.)


Kötelező tárgyak értelem szerűen kötelezőek, kötelezően választható tárgyak nem kötelezőek, viszont erősen ajánlottak első félévben. (egyrészt kredit, másrészt hasznos tárgyak a későbbiekben).


Arra a kérdésre válaszolva hogy "miért nincs úgy mint a gimiben" .. :D Mert nem gimi. Egyébként tartalmazza mindazon információkat, hogy mikor hol kell lenned, csak hát ezt 220 főnél nem egyszerű.


Ajánlom figyelmedbe a képzési tervet (szintén aok.unideb.hu oktatás/graduális képzések/képzési terv/általános orvos 2017), ez tartalmaz minden információt, mintatantervet. Ezt kell követni, nézd már meg most, hogy mik a kötelező tárgyaid, mik a kötválok stb.


Remélem tudtam segíteni.

2017. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettél!! Ment is a zöld kéz! 😊
2017. aug. 25. 23:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha orvosira jársz/jártál, szerinted érdemes az összes köt. Vált. Felvenni? ( nem vagyok hülye, de ne is egy zseniből indulj ki :D) mármint teljesíteni tudnám?
2017. aug. 25. 23:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kötválok rendszerint könnyű tárgyak. Jól fognak jönni.


Szakmai angolon az angol szókincset bővítheted ki szakmai szavakkal/kifejezésekkel.

Latin nagyon jól fog jönni későbbiekben.

Informatikát az első órán ki lehet váltani, sima word, excel stb.

Könyvtárismeret egy vicc, arra jó, hogy megtanulj keresni a könyvtárban ha keresel egy könyvet :D

Orvostöri bár érdekesnek hangzik, be kellett járni minden előadásra ami rendszerint esténként voltak. Szerencse, hogy gyorsan beteltek a helyek, így nem tudtam felvenni. :"D

Ápolástant meg nem indították el nekünk 2 éve anno, így arról nem tudok nyilatkozni.

2017. aug. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És az orvostörit így hogy nem vetted fel akkor később kellett? Vagy mivel kötvál, így csak a kreditjét "buktad"?
2017. aug. 26. 09:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel fel se vettem, ezért nem buktam. A Kötelezően választható tárgyak lényege, hogy válogathass belőlük és csak azt vedd fel, ami érdekel. A lényeg, hogy 6. Év végére legyen meg 36 kredit ilyen típusú tárgyakból.
2017. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy a diplomának feltétele, hogy szerezz x darab kreditet a 12 félév alatt. Meg van határozva, hogy ennek az x mennyiségű kreditnek mekkora része kell legyen a kötelező tárgyakból, mekkora a kötválokból és mekkora a szabválokból. Értelem szerűen a kötelező tárgyakból nem válogathatsz. Kötvál és szabvál kategóriában felajánlanak egy csomó tárgyat ebből a 12 félév során magad választod ki, hogy melyeket végzed el és így, hogy melyekből szerzed meg a szükséges mennyiségű kreditet. A kötválok benne vannak az órarendben, ez azt jelenti, hogy arra az adott félévre ezeket ajánlják (ez azért fontos, mert később lesz olyan kötvál aminek van előfeltétele, egy másik tárgy elvégzése, anélkül majd nem tudod felvenni). Szerintem az első évben érdemes felvenni, minden kötvált is amit ajánlanak az órarendben. Én is anno mindent felvettem. Simán teljesíthető és, jó hogy ennyivel is könnyebben vagy később, értsd, nem ötödéven kapsz a fejedhez, hogy még alig van kötvál meg szabvál kredited, de hoppá mindjárt diploma...Szerintem első éven szabválon még nem érdemes gondolkodni. Így is lesz mit bőven megszoknod. Majd ha már kicsit jobban bánsz az idővel akkor vegyél fel órarendben nem szereplő/nem ajánlott órákat is. :)
2017. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elnézést az offért, de én is elsős vagyok DE ÁOK-on és én még mindig nem kaptam semmit a csoportbeosztásról. Mikor lehet rá számítani körülbelül?
2017. szept. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!