Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem értem pontosan. Ez a...

Nem értem pontosan. Ez a képzés indul, vagy nem?

Figyelt kérdés

A 2013-tól nem indul mire vonatkozik? Ha erre, akkor miért van még fenn a honlapon? Ha indul, hány ponttól? Vélemény egyébként a szakról? Milyen más helyeket tudtok, ahol érdemes tanulni?


[link]



2017. aug. 27. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem indul, a FSZ képzés helyett 2013 óta felsőoktatási szakképzés van (ezt szokták FOKSZ/FOSZK rövidítéssel írni). Mindkettő OKJ szerű képzés. Eddig a nemzetközi gazdálkodás felsőoktatási szakképzése volt hasonló, viszont az van az egyetem honaplján hogy jogszabályi módosítás miatt 2017 szeptemberétől nem indul a képzés. Nem tudom hogy csak a BGEn nem vagy máshol se. Ahol tanulok ott is volt eddig azt néztem csak meg és idén nálunk se indul. Volt már szakképzés amit abbahagytak pl az emberi erőforrások ami csak 2 évig volt, lehet most ezt is beszűntették.


Ha ez a terület érdekel akkor a nemzetközi gazdálkodás alapszak amit érdemes lenne megpróbálni, az a FSz meg foksszal szemben diplomát is ad vagy a logisztikai és szállítmányozási ügyintéző OKJ van még.


Érdemes ezen a területen tanulni, viszont kell hozzá nyelvtudás, hogy jól el tudj helyezkedni (angol, német fontos de egy 3. nyelv se árt mellé).

2017. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A nyelvek mennek, de egyetem előtt szeretnék egy szakmát, amit a FOSZK-kal gondoltam megszerezni, hogy utána az egyetemre kevesebbet kelljen majd járnom (mondjuk még nem tudom, hogy milyen szakokba számítják bele ezt a foszkot), és szakmám már legyen. Budapesten keresek most ilyen foszkot, de olyan zavarosan írják a dolgokat, meg sokszor nem is frissek.. Valaki tud olyan sulikat Budapesten ahol tanítják ezt (nemzetközi szállítmányozási és logisztikai szakügyintéző) foszkként? Okj-t nem szeretnék..
2017. aug. 27. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:

2013-tól nem indul, egyértelmű.

Azért van fent, mert ha valakit érdekel, hogy ez a képzés milyen ismeret anyagokat tartalmaz, akkor itt meg lehet nézni.

2017. aug. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A foksznál úgy van meghirdetve hogy pl nemzetközi gazdálkodás (XY szakirány), ha ugyanerre az alapszakra mész akkor a teljes képzés kreditét elfogadják és beszámítják ha viszont másik gazdasági alapszakra mész akkor csak egy részét.


Másfelől megnéztem felvin és már kikerült a felsőoktatási szakképzések közül, vagyis nem indul már sehol ez a foszk.

2017. aug. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!