Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OKJ szakmai bizonyítvánnyal...

OKJ szakmai bizonyítvánnyal le lehet éretségizni,2 év alatt?

Figyelt kérdés

2017. aug. 29. 07:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen szakmád van? Egyébként szerintem nem függ össze...
2017. aug. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha minden tananyagot,tanulnivalót megkapsz hozzá, akkor pár hónap is elég. Nagyon rövid idő elég akkor.
2017. aug. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Személy és vagyonőr, azért gondolom hogy összefügg mert a legtöbb helyen úgy van

feltüntetve hogy rendes szakmai bizonyítvány kell. Az elég?

2017. aug. 29. 22:43
 4/4 anonim ***** válasza:
De csomóan úgy érettségiznek,hogy nincs még szakmájuk hozzá, csomó okj-nek feltétele az érettségi, nem pedig fordítva!:) Az okj nem feltétele az érettséginek. Csak az, hogy 12. osztályod is legyen meg, minimum kettes mindenből, és akkor mehetsz érettségizni, mindig meg van szabva, hogy hány tantárgyból kell, és milyenek legyenek. De tehetsz persze szakmai érettségit is, nekünk még anno tettek egy ilyen kikötést, amit nem is feltétlenül értettem, hogy mielőtt érettségiznék az adott tantárgyból, legalább két évig tanulnom kellett. Nálunk pl közgazdaságiban a biológia egy éves volt, de azt pl asszem, hogy lehetett kérvényezni. (Én amúgy 4évesbe jártam , nappalira) De amúgy van olyan, hogy érettségi szakmai tárgyból, de az amikor én érettségiztem még nem volt kötelező, csak egy lehetséges opció volt, de az érettségi pontjaidba változatlanul csak a tudásod számít bele, hogy van olyan irányú okj-d, maga a papír az nem. Mert a tudásodból kell kitöltened egy érettségis feldatlapot, abból táplálkozóan; az érettségibe az okj nem számít bele.
2017. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!