Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Teljes testnevelés felmentés?

Teljes testnevelés felmentés?

Figyelt kérdés

Üdv!

A tanév kezdetével tudom, sok ilyen jellegű kérdés van.

Először is kiemelném: nagyon szeretek sportolni, napi minimum 1 órát biciklizek.

De a térdem fáj. Egy hosszabb lépcsősor, kettő guggolás már érzem a fájdalmat. Ugrás, futás szóba se jöhet.

Az ortopédus csak részleges felmentést adott. Amivel két probléma van: a testnevelő tanárunkat ez nem érdekli, a másik meg, hogy minden amit csinálunk az órán az nekem fájdalmas.

Szóval nem tudom mi legyen, hogyan szerezhetnék teljes felmentést. (higgyétek el nekem se jó ez, kimaradok mindenből, és elég rossz, hogy fáj már ennyi idősen)

Gondoltam arra, hogy a lapot amit adtak átjavítom. (gépen a karikát átteszem a teljes felmentés részhez) Ezt a suliban észreveszik? Tudom nem szép dolog, de a tavalyi évet végig szenvedtem az orvost meg nem érdekli. Ennek milyen következményei lehetnek?



2017. aug. 29. 23:46
 1/7 Duenna ***** válasza:
100%

Ne javíts, mert észreveszik, és akkor ki fogják verni a balhét!


Inkább a biciklizést rövidítsd le 30 percre, hogy többet pihenjen a térded. Egy ideig próbáld kímélni, pihentesd többet. Ha visszamégy az ortopédushoz, próbálj kérni tőle gyógytornára beutalót, ez egy 10 napos, napi fél órai kíméletes gyógytorna.


Az a helyzet, hogy ha nem mozgatod az ízületeidet minden nap egy kicsit, akkor jobban berozsdásodnak, és a mozgás még fájdalmasabb lehet. Viszont az is igaz, hogy a túlerőltetés sem használ.


Esetleg beszéljél a problémáddal kapcsolatban a szüleiddel, hogy mit lehetne tenni ez ügyben, mit javasolnak ők.

2017. aug. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg az ortopédust, hogy írja le részletesebben, hogy mi az, amiben részt vehetsz a tesiórákon és mi az, amiben nem. És kérdezd meg tőle, hogy miért nem küld gyógytesire. De addig is beszélj az igazgatóval, mert a tesitanár nem teheti meg, hogy ne vegye figyelembe a részleges felmentésedet.


Ne javítsd át a lapot, abból csak baj lesz! A szüleiddel együtt is bemehetsz az igazgatóhoz, kérjetek tőle időpontot minél előbb.

2017. aug. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Foglaltunk még kettő helyre időpontot, de mind szeptember végére szól. Addig mit tehetnék? Az igazolást tizedikéig kell leadni. Az iskolában nem túl megértőek, semmilyen szinten. Azért nem szeretnék torna órára járni, mivel rendszerint csak futunk és utána labda játékokat játszunk. Ez mind ugrálós, futós szóval nem igazán tudnék mit csinálni, ha teljes lenne akkor meg hazamehetnék ha első vagy utolsó óra, ha meg nem akkor tanulhatnék a következő órára.

Ha a karikát átírnám azt honnan deríthetnék ki? Amikor a számítógépbe beírják a nevem jelzi? Esetleg beszélnek az orvossal? (nem hiszem, hogy év elején erre érnek rá) Mindenesetre nem szeretném ha baj lenne belőle, és egy kicsit félek is.

2017. aug. 30. 13:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Foglaltunk még kettő helyre időpontot, de mind szeptember végére szól. Addig mit tehetnék?"


Az ortopédushoz foglaltatok időpontot? Addig azt tehetnéd, hogy bemész a szülőkkel az igazgatóhoz, mondom. Hogy tisztázzátok, miért nem vette figyelembe tavaly a tesitanár a részleges felmentésedet, és azt, hogy ha megint ugyanolyat ad csak az ortopédus, akkor mire számíthatsz. Szerintem az lenne a normális, ha csak azokat a feladatokat kéne végezned (részletesebb leírás hiányában), amelyek nem okoznak fájdalmat.


"Azért nem szeretnék torna órára járni, mivel rendszerint csak futunk és utána labda játékokat játszunk. Ez mind ugrálós, futós szóval nem igazán tudnék mit csinálni, ha teljes lenne akkor meg hazamehetnék ha első vagy utolsó óra, ha meg nem akkor tanulhatnék a következő órára."


De nem teljes. Örülj neki. Más boldogan részt venne a tesiórákon, csak mondjuk hiányzik az egyik lába... Részleges felmentés esetén úgy igazságos, ha igenis ott vagy, csak nem mindenben veszel részt. Ha az igazgató megérteti a tesitanárral, hogy nem kényszeríthet fájdalmat okozó gyakorlatokra, és látja, hogy gyakorlatilag semmiben sem tudsz részt venni, akkor esélyes, hogy egyszercsak ő maga mondja majd, hogy nem kell bejárnod. De addig úgy állj hozzá, hogy neked igenis ott a helyed. Max. legyen ott egy könyv a kezed ügyében, amiből tanulhatsz, amikor a többiek olyasmit csinálnak, ami neked fájna.

2017. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha a karikát átírnám azt honnan deríthetnék ki?"


Tökmindegy. Ne süllyedj odáig, hogy okirathamisító legyél!


"Amikor a számítógépbe beírják a nevem jelzi? Esetleg beszélnek az orvossal?"


Igen, ilyenek. Attól, hogy én nem tudom pontosan, hogy melyik, attól még bármelyik módszer működhet. Vagy egy harmadik.


"nem hiszem, hogy év elején erre érnek rá"


Mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. A tesitanár valószínűleg már most is pikkel rád annyira, hogy időt szakítson rá, hogy utánanézzen, ha épp olyanja van...

2017. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menjetek el magánrendelésre másik orvoshoz. Ismerősöket is meg lehet kérdezni, hátha tud valaki egy jó orvost. Helytől orvostól függ a rendelés ára ahol én lakom 5-10 ezer körül van ortopédia magánban. Ott legalább meghallgatja a problémád az orvos és megvizsgál ezt sokszor a kórházi/sztks rendelésekről nem lehet elmondani. ( a csodálatos magyar egészségügyi ellátás, ha bajod van akkor sem látnak el) Szerintem ha elmondod mi a problémád az órákkal meg a lábaddal, biztos ad teljes felmentést, neki is számít azért, hogy visszamész-e máskor és fizetsz megint. ( el kell ismerni, hogy kb 10 perc alatt 5-10 ezret megkeresni nem rossz)
2017. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"kb 10 perc alatt 5-10 ezret megkeresni nem rossz"


Főleg úgy, ha számlát/nyugtát nem ad róla, tehát írásban semmi nyoma, így semmiféle adót (pl. SZJA-t) sem fizet utána...

2017. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!