Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az óralátogatás alóli felmenté...

Az óralátogatás alóli felmentés mit foglal magában, és mennyire rugalmas?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval szeretnék felmentést kérni az iskolalátogatás alól (OKJ-s képzésen veszek részt), több indokból kifolyólag:

-nyelvtanulás

-zene

-sport

-gyakornoki diákmunka (JAVA fejlesztés)


Tisztában vagyok vele, hogy az elméleti órák alól megigényelhetem a kikérőt, azonban a gyakorlat alól elméletileg nincs menekvés, érthető okból: vannak szakmák, amikből otthon gyakorlati tapasztalatot szerezni nem lehet. Én programozást tanulok, tanáraim szerint jó is vagyok belőle, ahogy fent említettem van is diákmunkám belőle, ami GYAKORLAT orientált. Ezzel esetleg nem lehetne "fellebbezni", hogy a gyakorlatra se kelljen bejárnom?


Még mielőtt iskolakerüléssel vádolna valaki, van egy egyszerű ok, amiért ez fontos lenne nekem: a munkahelyen 1000x több hasznos (gyakorlati) tapasztalatot szerzek.


Kérlek titeket, hogy ha tudtok válaszoljatok, és azt normálisan tegyétek :) Köszönöm!



2017. szept. 1. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre nem tudom a választ, de ennyi erővel inkább hagyd ott az OKJ-t és menj át teljes állásba. Ha meg a diákigazolvány kell, akkor simán nem mész be órákra, hanem dolgozol. Senki se az OKJ-s papír miatt fog alkalmazni.
2017. szept. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, a folyamatos tanulói jogviszony lenne a cél, de nem tehetem meg, hogy csak úgy nem járok be, mert kirúgnak :/
2017. szept. 1. 22:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az 1-es hozzászólóval. Ezek az indokok igen gyengék, előbb-utóbb kipaterolnak...
2017. szept. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!