Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor lesz már végre jó a...

Mikor lesz már végre jó a magyar iskola rendszer?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek hozzá hogy min kellene változtatni de az biztos hogy megkaptam az órarendet és minden nap 9 órám van,kivéve kedden mert akkor 10 órám van. 10. osztályos vagyok és egyszerűen nem tudom hogy hogy fogom ezt bírni.


Pár éve voltak tüntetések hogy változzon meg az iskola rendszer de nem értem,nem történt semmi?? Ez egyszerűen lecsengett és kész? Vagy ezek már a változtatások? Komolyan elkell űzni egy 16 éves tanulni vágyó diákot már most az országbol mert nincs ideje élni??


Köszönöm a válaszokat!


2017. szept. 2. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvastam itt a gyakorin olyan magyar diák tapasztalatait aki amerikai iskolában tanul. Már az olvasásától felszabadult lettem, ha nem írta volna hogy Amerikában van akkor is ki lehetett volna találni.

Mi magyarok szeretünk szegények lenni, olyan értelemben hogy kis eredményt elérni nagy erőfeszítéssel. Nem csak az oktatásban hanem általánosságban az életben, például a munkában is. Pedig például Amerikában nem hogy nem megy a tudás rovására a laza hozzáállásuk, de ott van a legtöbb Nobel-díjas és a gazdaságuk sem piskóta.

Egyik angol és egy ír nemzetiségű nyelvtanár ismerősömmel beszélgettünk, mivel én voltam az alkalmi idegenvezetőjük. Mikor már szókimondóan beszéltünk mindenről, előhozta hogy mi magyarok normálisak vagyunk-e. Mivel ész nélkül agyonhajszoljuk magunkat, életünk csak a munka és tanulás körül forog, plusz még a magyar kollégái a rossz hatásfokú és egész napos tanítással még gyötrik is a diákokat. És tényleg igazuk volt, mert az ő laza és kevés ideig tartó módszerükkel többször hatékonyabban és eredményesebben tanultuk az angolt mint bármelyik hazai tanár esetén. Ha a hazai tanárainknak indián nevet kéne adni akkor mindenképpen Munkasz lenne, esetleg Sztahanovista Golyóstoll. Attól meg végképp lementek hídba mikor megtudták hogy 1 hónapig gályázik a magyar munkavállaló azért a pénzért amiért az angol maximum 1 hetet vagy annyit sem.

2017. szept. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Határozottan nem nyugtattál meg,de azért köszi
2017. szept. 2. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kötelező mindnekinek gimnáziumba járnia. Nyilván súlyos problémák vannak az oktatási rendszerben, de túl sok gyengébb képességű diák szenved el érettségiig, majd azok olyan rosszul sikerülnek, hogy tovább már nem tud menni. Pedig egy jó szakmunkás jobban él mint egy átlag diplomás
2017. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!