Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki a Nyíregyházi Kölcsey...

Valaki a Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnáziumról mesélni valamit?

Figyelt kérdés

2017. szept. 3. 17:17
 1/2 A kérdező kommentje:

Szia. Én nyíltnapon voltam ott, nekem tetszett nagyon.

Egyik ismerősöm oda jár kezdő német tagozatra,neki nagyon tetszik. A lánynak a nővére is oda járt a Kölcseybe.

2017. szept. 17. 10:08
 2/2 anonim válasza:

Szia!


nekem elég megosztó a véleményem, elég vegyes volt a tapasztalatom.

A tanárok nagy része nagyon aranyos és segítőkész, persze vannak akik kevésbé de úgy gondolom az mindenhol. Na most tudni kell a Kölcseyről, hogy mivel humán és nyelvi beállítottságú, így a matek nem az erőssége, nem beszéltem még olyan emberrel aki ne járna külön matekra suli időn kívül. A nyelv oktatás is vegyes mert van ami jó de van ami nem, tanárfüggő de ha okos vagy és jól megtanulod beosztani az idődet és mondjuk napi szinten intenzíven foglalkozol 1.5 órát a nyelvvel akkor nyertes vagy, mert nem a tanárnak tanulod hanem magadnak. Törit azt imádni fogod mert ha jól tudom 6 töri tanár van ebből 5 nagyon toppon van. Közösség az van valamennyi de ez is évről évre változik.

Verébtábort nagyon jól megszervezik minden évben én nagyon imádtam, és nagyon sok új barátot szereztem ott.

Kilencedikbe nagyon arra megy ki a játék, hogy megszeresd azt a sulit, a tanárok kedvesek, a tananyag is még úgy ahogy egyszerű és még van életed a suli mellett.

A tizedik az a mély víz, ha azt végig csinálod nincs lehetetlen. Kemény a tananyag, fullon van az órarend és a tanárok is szigorúbbak. De érted most állatsimogatóba akarsz járni vagy egy olyan suliba ahonnan biztos a továbbtanulás?

A tizenegyedik évben észnél kell lenned nagyon. Felszabadul egy csomó óra, nekem speciál 10.-ben heti 40 órám volt 11.-ben pedig 27. Na most azért kell észnél lenned, mert nagyon gyorsan eltelik az az egy év és a rengeteg szabadidő és a könnyebb tananyag miatt azt hiheted, hogy ráérsz, elárulom nem. Ha megint okos vagy akkor a felszabadult időt kihasználod megcsinálod a nyelv vizsgákat, amiket tervezel, esetleg készülni a előre hozott érettségire, ha úgy van. Illetve a lyukasóráidat kihasználva, megtanulsz előre mindent, így több időd marad hétvégén a szabadidős programokra, hétköznap hamarabb lefekszel aludni mint éjfél, és marad idő sportra illetve barátokra.

Tizenkettedikben rögtön év elején ott a szalagavató, amíg az le nem megy a tanárok még békén hagynak és általában ilyenkor rázódik össze még jobban az osztály. Szalagavató után kemény tanulás veszi kezdetét de ha ügyes vagy és nem terheled be magad mindennel egyszerre szépen végig csinálod ezt az évet is. Több a szabadidőd van hogy 10-re kell bemenned mert akkor kezdődik a nap és igaz 3-ig vagy de így is előfordulhat napközben még egy-két lyukas.

A tanárok nagyon segítőkészek és kellőképp odafigyelnek, hogy rendesen fel legyél készülve az érettségire. Érettségin pedig maximális támogatást kapsz tőlük, ez persze nem azt jelenti hogy ők mondják el neked az anyagot de ha tanulsz baj nem érhet, de szóbelin vannak pótkérdések, rávezetések stb. Írásbelinél meg ha nagyon rossz tanárt kaptál ki akinél érettségizel nyugtasson meg az a tény, hogy a megoldókulcs szerint javítják amibe nem tud belekötni, illetve ha megteszi akkor is azt többen átellenőrzik utána szóval bukta utca 13. ennyi... Itt az ilyen tanárnál egyedül a szóbelin vagy meglőve mert beléd köthet de ha ügyes vagy akkor kivéded, egyébként se rontja már le a 90% fölötti írásbelidet. De nyugalom ilyen tanár csak egy-kettő van és nem is biztos, hogy őket kapod.


Hirtelen most ennyi jutott eszembe, de ha még érdekel valami írj pivit :) Remélem tudtam segíteni :)

2018. jan. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!