Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Töriből szeretnék emelt...

Töriből szeretnék emelt érettségit tenni, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Mit javasoltok hogyan érdemes tanulni? Nektek hogy sikerült?

2017. szept. 4. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én tavaly emelteztem töriből, 80%-os eredménnyel. Mindenki riogatott, hogy mennyire nehéz, meg ilyesmi,de én nem éreztem akkora sokknak egyáltalán. Nálunk gimiben tizedik végén kellett faktot választani, szerencsére én bekerültem a legerősebb csoportba alapórán és fakultáción is. Mindkettőt nagyon szerettem, fakton végigmentünk a tételsoron, kidolgoztuk, próbaérettségit írtunk, stb. Sokat kellett önállóan készülni, de nem volt gond, annyira jó füzetvázlatunk volt, hogy csak átlapoztuk. Alapórán inkább a szóbelire készültünk, miután a tananyaggal végeztünk.

Heti 7-8 törim volt utolsó két évben, minden nap kellett tanulni. Épp ezért én konkrétan az írásbeli érettségi előtt már csak átlapoztam az évszámos könyvet, és annyi.

Egyetlen segédkönyvet vettem: minden évben kiadják az 'Történelem érettségi témakörök vázlata' c. könyvet, a legfrissebben vannak benne mindig, hogy egy-egy témakörhöz melyik név,évszám kell aktuálisan közép-vagy emelt szinten. Nekem bejött a többször kevesebbet taktik, nem hagytam az utolsó pillanatra és nem is magoltam, inkább az összefüggésekre koncentráltam.

Ami igazából furcsa volt az emelt töriben, az az, hogy nem a saját iskolámban írtam és szóbeliztem, kicsit stresszesebb volt így. A másnapi angol emeltnél már rutinosabb voltam :)

Remélem valamennyit tudtam segíteni!

18/L (és még annyi utóirtként, hogy tök jól jön ez a tudás nekem majd az egyetemen, turizmus szakon)

2017. szept. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi,sokat segítettél. Én abban a helyzetben vagyok hogy biológia tagozatosként megyek töri faktra,mert nem szeretnék biológiával tovább menni. 9.-10-ben heti két órám volt töriből, és a tanár sem volt az igazi, nem tudtál jegyzetet készíteni mert senki se értette hogy mit magyaráz meg miről beszél.

Most 11-Ben hogy felvettem a törit faktnak így heti 5 óra törim lesz. Plusz még új tanárt is kaptunk. Úgyhogy reménykedem.

2017. szept. 5. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!