Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan/mivel motiválhatnám...

Hogyan/mivel motiválhatnám magam arra, hogy minden nap elvégezzek egyszerű tornagyakorlatokat otthon?

Figyelt kérdés
Volt, hogy egész jól ment egy időszakban, aztán valamiért leálltam. Az a probléma, hogy nem rendszeres, amit csinálok, így kevésbé hatékony. Motivációra lenne szükségem. Esetleg adhattok ötleteket, ti mivel motiváljátok magatokat a testedzésre.

2014. jan. 22. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Motiváció: tudom, hogy fontos.


És egyszerű tornát képtelen lennék csinálni, mert nem tudnám bemagyarázni magamnak, hogy van értelme. Még a komoly erősítésre is csak kiegészítésként gondolok, már kérdés hogy azért azt élvezni is lehet (ahogy fáj).


De az igazi edzés szerintem Qigong, Taichi, amikor elkezded érezni hogyan működik a tested, mi rejlik benned. Ennél kevesebbet én nem tudnék (már) csinálni, mert egyszerűen üresnek érezném az edzést, tornát.

2014. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Talán valamit még kihagytam.. tehát motivál az, hogy TUDOM az edzés fontos, ez kicsit önszuggesztió.


+ motivál az edzőm, plusz motivál a gondolat (és az érzés) hogy amikor gyakorlok (edzem) akkor a lehető legkomolyabb dolgot végzem, ami mozgásból kitelik.


Tehát számomra ez a csúcs, és ez igen, motivál is, szórakoztat, elvégre a szabad időm egy meghatározó részében ezt végzem, hogy fejlődhessek benne. :D

2014. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem motiváció kell, hanem a napi rutinba kell beépíteni. így ha nem csinálod felszabadul 1 órád, ekkor persze nem beülni a gép/tv elé, hanem neki állni és csinálni.
2014. jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia!

Péntek Enikőnek nagyon jó videói vannak. Én feliratkoztam és havonta jön az edzésterv. Külön van választva kezdők és haladók részére. Engem ő motivál leginkább.

[link]


Gondolj arra, hogy

- a sportolással megőrizheted az egészségedet, kell a rendszeres mozgás például ahhoz, hogy rendben legyen a vérkeringésed

- zsírt égetsz, fogyhatsz

- izmosodsz

- formás leszel

- szebb és feszesebb lesz a bőröd

- erősödsz, mindenfajta tevékenységet egyszerűbben végzel majd

stb.


Az is jó ötlet, ha naplót vezetsz, ahova leírod a sikereidet. Melyik nap mit sportoltál és mennyit, utána pedig jutalmazd meg magad valamivel, amit nagyon szeretsz.

És hajrá! :)

2014. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Motiváció az az hogy egészségesebb leszel, valamint jobban fogsz kinézni, de csak akkor ha rendszeresen minden nap elvégzed hosszabb időn keresztül:)! Ha nincs túl sok kedved hozzá, akkor gondolkozz el rajta mennyi jót teszel saját magadnak hogyha megcsinálod azt a gyakorlatot! Valamint hallgas közben zenét, az elvonja a figyelmedet és hangulatot is kelthet hozzá:)!
2014. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

na, le lehet pontozni, de én nyáron, mikor nekikezdtem a hegyi-kerékpározásnak, hegynek felfelé, mikor nagyon nehéz volt tekerni, azzal motiváltam magam, h arra gondoltam, milyen jó lesz szexelni olyan testtel :) Vhogy bejött, mert segített, és azóta is rendszeresen tornázom (hasonló motivációval), sportolok

21/L

2014. jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Basszus, és hol élnek olyan nők mint Te? :)
2014. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
En engem az motival (boxolok) hogy majd tavasszal lesz egy eleg fontos meccsem (bajnoksag) amit meg akarok nyerni es ezert barmit megteszek!
2014. febr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!