Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti nektek mennyire veszik...

Ti nektek mennyire veszik komolyan az egyetemre bejárást?

Figyelt kérdés

Anya nem mormális.

Volt, egy szociológia előadás, amire 2 tanórát (3 órát kellett várnom), plusz 1,5 óra az óra. Egy értelmetlen tantárgyért nem akartam ott lenni 5 teljes órát, mert felrakja az anyagot és katalógust sem irat.

Nagyon-nagyon le szoktak érte cseszni, anyám meg teljes letargiában volt, hogy "nem járok iskolába". Gyerekvédelmisekhez visz, meg ilyenek. Meg azt sem akarta elhinni, hogy van egy tanár, aki mindig fél órával korábvan befejezi.

Én mindenre bejárok, de az az eset is teljesen értelmetlen lett volna. Nem lógok.


2017. szept. 12. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád ezek szerint nem ismeri az egyetemi rendszert. Próbáld meg neki elmagyarázni, hogy teljesen máshogy működik, mint a középiskola, és hogy előadásokra nem kötelező járni. Sőt, öt évnyi egyetemi tapasztalat alapján azt mondhatom, hogy tényleg van olyan előadás, aminél többet árt, ha beülsz rá, mint amennyit használ... Mert a tanár nem ad semmi pluszt, elviselhetetlen, unalmas, fárasztó, és az ember csak a saját energiáit pazarolja.


Gyermekvédelemmel mit szeretne anyukád elérni? Felnőtt ember vagy, ha egyetemre jársz, és nem is vagy tanköteles. Nem nevették ott ki? Vagy mi történik ott?


Egyébként nagyon egyszerű a megoldás, egyszerűen nem kötöd anyukád orrára az órarendedet.

2017. szept. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Társadalomtudományi karra én sem járnék be, egyszer elolvasod az anyagot és 5-öst kapsz belőle. Csak kérdés, hogy mire mész az ott kapott diplomával.
2017. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!