Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Komolyan eljutottunk odáig,...

Komolyan eljutottunk odáig, hogy "ciki" főiskolára/egyetemre járni?

Figyelt kérdés
Az előbb olvastam egy hozzászólásban,hogy az illető szerint az egyetemisták nagy részének nulla az iq-ja. Nagyon jól tudom,hogy nem minden a tanulás,hogy sokaknak nincs lehetőségük továbbtanulni vagy nem is akarnak. Azt is tudom,hogy sokszor az alacsonyabb iskolázottságúak jobban boldogulnak és okosabbak,mint azok,akik továbbtanultak. De nekem mégis rosszul esik,hogy már szinte szégyenlenem kell,hogy továbbtanulok. (megjegyzem,nem a családom finanszírozza,hanem két helyen dolgozok nappali mellett). Tény,hogy sok hülye is jár továbbtanulni,de vannak sokan,akik rengeteget tanultak azért,hogy bekerüljenek.
2011. máj. 11. 20:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
54%
Aj kit érdekel, de komolyan. Én lenézem azt, aki szarul tanult és ezért nem jutott be az egyetemre, ez van.
2011. máj. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
78%
Nem az egyetemre járás a ciki, az ciki, hogy elmennek nem egyetemre valók valami büfészakra,aminek semmi értelme, munkát nem fog vele kapni, de ő "diplomás" lesz. Na ez ciki.
2011. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%

És ki nem szarja le,hogy mit gondolnak?

Nem hinném,hogy aki szerint az egyetemistáknak nulla az iq-ja,annak sokkal magasabb volna.

2011. máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
Én is kitanultam a belem és most az egyetemen dolgozom. Bölcsész vagyok, és néha tényleg azt várják, hogy elszégyelljem magam, amiért nincs valami "rendes" végzettségem/foglalkozásom. Én meg úgy vagyok vele, hogy mindenki csinálja, amihez ért. Általában akik ezt leszólják, nem tudnák elvégezni a munkám (sokan azt se tudják, konkrétan mit takar). Úgyhogy abszolút lepereg rólam az egész.
2011. máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Én is büfészakos vagyok,most ássam el magam? Nem azért tanulom ezt,hogy "hej de menő", hanem mert ez érdekel,ezt szeretem tanulni. Amúgy én nem azért tanulok,hogy menő állásom legyen,hanem hogy tudjak.
2011. máj. 11. 20:20
 6/34 anonim ***** válasza:
93%
Azt szoktam mondani, hogy diplomához nem mindig adnak észt. Azaz diplomás is lehet síkhülye, és diploma nélkül is lehet valaki okos. A legjobb, amikor valaki diplomás, tökhülye, de felvág arra, hogy van diplomája. Akár a piacon is vehette volna. Na ez a ciki.
2011. máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Rájuk kell hagyni. Igen, jó pár delikvens van, aki nem való a felsőoktatásba, de könyörgöm, azért ez már túlzás. Orvosis vagyok, önerőből jutottam be az államilag támogatott formára, és nem tudok mellette dolgozni (legalább is 4.-5.-ig biztos nem), már meg is szóltak, hogy persze anyuci-apuci finanszírozza a fenekem, meg nem kéne 20 évesen otthon lennem... Én megbecsülöm azokat, akik szakmát tanultak (és szorgalmasak), de cserébe elvárom a minimális tiszteletet. Nem minden diplomás lusta disznó.
2011. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%

Azért alakult ki ez a szemlélet, mert az egyetemisták fele azért jár, hogy bulizgasson, vagy elblicceljen még pár évet. Tisztelet persze a kivételeknek, mert ők is sokan vannak!!

Azt viszont tapasztalom, hogy szinte mindnek teljesen megszűnt az önálló gondolkodása a "dolgok mögé látás". Nem keresik a lehetőségeket hanem azt várják, hogy kapnak majd egy zsíros állást ahonnan egyenesen nyugdíjba mennek. Ezzel szemben rengeteg pénzes vállalkozót ismerek, mindnek érettségije van, mert nem mástól várják a megoldást.

Az viszont tényleg ciki, amikor valaki sír, hogy nem tud elhelyezkedni a jogász, bölcsész, vagy kommunikáció diplomájával, mert ezekkel már 5 éves se lehetett.

2011. máj. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
97%

Igazad van kerdezo, de az a baj, hogy a diplomasokat lejaratja az a reteg, aki vizsgarol vizsgara csak puskazik, az egyetemet egy nagy bulinak fogja fel es jo, ha beesik a vizsgakra, eloadasra jarni luxus, majd egy tanulogep oda fogja adni nekik a jegyzetet ugyis - igy allnak hozza. Meg olyan is van, aki mast "berel fel", hogy helyette vizsgazzon. Ezert lett ennyire ledegradalva az egyetemen tanulas. Emellett ott van az, hogy egy jo szakember, mint pl. egy asztalos jobban meg tud elni a szakmajabol, mint egyesek a diplomajukkal, igy sokan azt mondjak, miert tanuljanak 5+ evet egy olyan papirert, ami helyett az 5 ev alatt 3 keresett szakmat is ki lehet tanulni munka mellett vagy 1-gyel nagyon jol keresni? Valamennyire ertheto a negativ hozzaallas, ha meg nem is ilyen extrem, altalanosito formaban kellett volna annak a valaszolonak ezt kifejeznie.


Emellett vannak olyan emberek, akik alapbol lenezik azt, aki tanul, mert o nem akart vagy nem tudott. Unokatesom is ilyen. O hegesztokent tobbet keres, mint pl. a tesom diplomaval. Azert van benne logika, hogy atestek mar a lo tul oldalara es mindenki elmegy tanulni egyetemre es ki fog ketkezi munkat vegezni, amire nagy szukseg van?


Egy diplomas

2011. máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
37%
Az ciki, ha ezek az egyetemisták, akik felnőtt emberek ott tartanak még, mint az ovisok, hogy "ez ciki, mert xy azt mondta". Kit érdekel a véleményük?
2011. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!