Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek egy államilag...

Felvettek egy államilag finanszírozott képzésre, viszont át szeretnék jelentkezni egy másik egyetemre egy ugyanolyan képzésre. Mi a hivatalos eljárás?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy az aktív státusz a hónap végéig még visszavonható, viszont az új iskolában megoldató-e, hogy szintén államilag finanszírozott képzést kezdjek meg?


Köszönöm szépen előre is a válaszotokat! :)



2017. szept. 9. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Bemész a Tanulmányi Osztályra, és megkérdezed...
2017. szept. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez az opció nekem is eszembe jutott, de szerettem volna hétvégén megtudakolni valahonnan. :)
2017. szept. 10. 00:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg februárban újra kell felvételizned. Lehet kérvényezni az egyetemváltást, de ilyenkor inkább önköltségesre tudnak csak átvenni (már ha átvesznek).
2017. szept. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :)
2017. szept. 10. 02:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Átjelentekzni CSAK 2 letanult félév után tudsz, és bizonyos kikötések mellett, az új egyetem tvsz-ében le van írva, hogy náluk mik a kikötések - nézz utána.


VAGY februárban újrafelvételizel az új egyetemre, és akkor ha van elég pontod az adott szakra, felvesznek, és jövő szeptemberben elkezdesz ott tanulni. Ha nem akarod, hogy fogyjanak a féléveid, akkor ez a megoldás a megfelelő neked.


Ha viszont nincs elég pontod a másik egyetemre, akkor érdemesebb az előbbi lehetőséggel élni, amennyiben tudod teljesíteni az új egyetem feltételeit az átételhez.


Engem pl pont most vettek át, pedig nem lett volna elég felvételi pontom az új egyetemre, de nagyon nagyon sokat tanultam a régi egyetemen, megfelelő átlagom lett, elég kreditem, és államisra átvettek. Én nem is bánom, hogy egy évem elment így, legalább biztos tetszik a szak, kicsit megismertem az egyetemi életet, így már "élesben" tudok teljesíteni - az első 1-2 félév az emberek 80%-ának rosszabbul sikerül, ez az az időszak, amit túlél az ember, beleszokik az egyetemi tanulásba, életbe, stb.

2017. szept. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Ezek szerint 2 teljesített félév után nem is az átvevő iskola 🏫 3. félévének tárgyait vehetted fel, hanem elölről mindent? Feltételezem, hogy megfeleltettél minden tárgyat / elismertettél minden kreditet, amit csak lehetett.
2017. szept. 10. 15:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem nulláról kezdem, mert amit tudtam, elfogadtattam és nem kell még egyszer megcsinálni őket, de igen, én pl csúszok egy évet, mert hiányoznak olyan tárgyak, amik a régi egyetemen nem voltak, de itt az új egyetemen vannak és EZEKRE ÉPÜLNEK más tárgyak. Ha nem épülne rájuk semmi, csak kötelezőek lennének, nem csúsznék.


De ha pl innen mennék a régi egyetemre, akkor nem csúsznék, mert a régi egyetemen szinte semmi se épült egymásra....


Szóval egyeteme válogatja, hogy hol mennyire épülnek egymásra a tárgyak, stb.

2017. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi az ismételt válaszadást! :)


Olyan kérdésem lenne még, hogyha "hiányszakmáról" van szó, pl. szociális munkás (kevés a jelentkezés az alacsony bérezés miatt), akkor van-e esély még így az elejében államilag finanszírozott képzésre átjelentkezni?


No, mindegy, úgy is mindjárt hétfő, hamarosan minden kiderül. :)

2017. szept. 10. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!