Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterképzésre hogyan megy a...

Mesterképzésre hogyan megy a felvételi?

Figyelt kérdés
A többiek mondták, hogy tovább akarnak tanulni, de hát kb. 3,5 az átlagunk. Így hogyan vennének fel arra? Én épp ezért le is tettem róla. Felsőfokú nyelvvizsgám van és ötös érettségijeim.
2017. szept. 13. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyetemenként/szakonként más a mesterképzésre a felvételi. Az érettséginek semmi köze a mesterhez, de még olyan is van amikor az átlag se kell, hanem a motivaciós/szakmai szóbeli vagy írásbeli pontját duplázzák és az 90 pont plusz a 10 pont az egyéb. Vagy van amikor a diploma jegye adja a pontok egy részét annak meg elég kevés köze van az átlaghoz (beszámítják, de az államvizsga és szakdoga védés adja a nagyobb részét).
2017. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Most belegondolva amúgy egyetemista vagy-e egyáltalán? Kissé az jön le mintha kevernéd az alapszakot a mesterrel.
2017. szept. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pénzügy mesterre szeretnék menni.

A nyelvvizsga azért csak számít, nem?

Anyám b@.ztat állandóan, hogy ketteseket kapok (lényegtelen tárgyakból stb.), úgysem vesznek fel... Tudom, hogy az államvizsga számít.

Fogalmam sincs, hogy hogyan megy oda a felvételi, tényleg...

2017. szept. 13. 17:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre akarsz menni?
2017. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez így gyorsabb:

kattints ide: [link]


A szimpi egyetemekre kattints aztán ott lesz kék négyzetben mindig egy link, hogy "Mesterképzésben meghirdetett képzések", erre válts át. Itt már írja hogy milyen felvételi van a szakra, de ha rá is kattintasz itt a pénzügy feliratra kiírja részletesen hogyan jönnek össze a pontok. Amúgy egy felsőfokúra nem mindenhol adnak pontot, mert vannak szakok ahol elvárás a diplomához, ezért csak akkor adnak ha 2 idegen nyelvből is van vagy hasonló.

2017. szept. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm szépen!

Így már világos, akkor full nem számít, hogy hányas lettem egyes tárgyakból...

2017. szept. 13. 18:20
 7/7 Vodafonelive ***** válasza:
Ahány főiskola/egyetem annyi fajta felvételi eljárás és pontszámítás. Nálam a BSc diploma jegyemet 3 záróvizsga tantárgy, szakdolgozat és az eltöltött féléveim alatt megszerzett tantárgyak jegyeinek átlaga adott egy jegyet, így 5 jegyből lett egy átlagom századdal megadva. MSc-re a felvételimnél csak a diplomám átlagát szorozták meg 18-cal és ez adta a pontomat.
2017. szept. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!