Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen átlag kell a záróvizsgá...

Milyen átlag kell a záróvizsgához?

Figyelt kérdés

Lassan közeledek a mintatantervem végéhez és olyan dolgok után érdeklődnék, amik a tanulmányaim közben hangoztak el.


Van ugye sokféle "szabály" az egyetemen, évente 30 kredit, hogy maradj államis, ha első féléves tárgy nincsen meg 3 félév végére búcsú, ha átlépsz egy bizonyos mennyiségű szabad kreditet, akkor ki kell fizetni az összeset és stb...


Hallottam olyanról, hogy akinek rossz az összátlaga a mintatanterv szemeszteri végén, az nem kaphat diplomát?!


Nos, villamosmérnökin vagyok, nem csúsztam, de 2-3 között voltak a jegyeim, nem vagyok büszke rá, de eddig jónak éreztem azért magam, viszont van aki csúszott és hasonlóak a jegyei, most akkor ez hogyan van, milyen átlag kell, ha van ilyen tényleg, és hogyan számolják ezt ki pl. egy csúszás esetén?


Más:

Ha 7 féléves a képzés és a képzés 1.5x alatt kell befejezni, hogy ne rúgjanak ki, ott az 1.5 az 10,5 az 10 vagy 11 félévet jelent? ha valaki túllépi államisról dobják le, vagy az egész iskolából?



2017. szept. 13. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, én ilyet még nem hallottam. És ha rossz az átlagod, mit kéne csinálnod? Ujravizsgázni mindenböl? Ezek a tárgyak már le vannak tudva, nehogy már elvárják, hogy ujracsináld vagy kárba vesszen 3 éved. Egyébként meg a saját sulid TVSZ-ében utána tudsz nézni.


1,5 az nem kirugásra vonatkozik, hanem arra, hogy vissza kell fizetned a tandijadat. Annyi ideig csinálhatod még ameddig akarod, csak közben megjön a tandijvisszafizetési csekk is a másik mellett.

2017. szept. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké, akkor megnyugodtam, köszi!
2017. szept. 15. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!