Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építőmérnök vélemények?

Építőmérnök vélemények?

Figyelt kérdés
Jövőre tervezek egyetemre menni, magasépítész szakon voltam eddig. Gondolkodtam az építész és az építő mérnökön is , viszont itt gyakorin az építészt nagyon leszólják és mondják hogy a fizu az katasztrófa...viszont építőmérnökről valaki valamit? Fizetés, elhelyezkedés,mit kell csinálnia,stb? Előnyök-hátrányok ?

2017. szept. 14. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress rá, építőmérnökre gyakorin foglalkozva volt evvel is. Én építőmérnökként volt szaktársaimhoz képest jól keresek. De egy normálisabb iparágban dolgozó mérnök bérét úgy tudom csak megközelíteni, hogy rengetef túlórám van. Heti 6 nap tolom 10-12 órában. Erre még rájön az utazás is. Őszintén szólva én egyik szakot sem ajánlom itthon. Én bánom utólag nagyon , hogy ilyen irányba mentem.
2017. szept. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A párom okleveles építőmérnök, illetve általa sok építős barátunk van. Egyikőjük se keres kiemelkedően. Párom 3 éve van a pályán, alapbére nettó 200 rugó, túlórával maximum 250-et szokott hazahozni. Ismerősei között sincs olyan, aki 300-nál többet keresne. A fekete fizetés teljesen átlagos ezen a területen és nagyon nehéz jól fizető állást találni, de mostanában egyáltalán állást is nehéz találni, pedig a párom folyamatosan keresgél. Illetve nagyon politika függő az egész iparág, így egy jól menő cégnek bármikor nagyot fordulhat a sorsa. Azt szokta mondani, ha újra kezdhetné, akkor valami más mérnöki szakot választana inkább.
2017. szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2: Hazai építőipart jobb kilométerekre elkerülni. :D
2017. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bimmbammbula válasza:

hali, az építő sokkal több későbbi döntési lehetőséget fed le, az épített világ bármelyik területére való belátással-munkalehetőséggel. az alapképzés első három félévében a komoly természettudományos alapképzés része is bizony olyan területek megismerése, amiket később könnyen lehet, hogy nem látsz, de eszméletlen szerteágazó és erős ismereteket ad arról: hogyan működik a világ. ez a klasszikus mérnöki szak, ahol még a mai droidképzésben is ki tudsz kerülni értékes, sokirányú érdeklődéssel bíró, egész mérnökként, ha beleteszed a melót. én már elhagytam a szakmát, de még mindig sok szeretettel gondolok vissza azokra a kemény, de formáló évekre


ha fontos a pénz és itthon akarsz maradni, felejtsd el, ha nincs csókos és van lelkiismeret

2023. márc. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó mondat a lenyeg: szep szakma, meg szerteagazó de ha nincs gyomra az embernek a hazai epitoiiparhoz akkor inkább felejtse el.
2023. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!