Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki nem tud jól idegen...

Ha valaki nem tud jól idegen nyelven, az ne menjen "Nemzetközi Tanulmányok" szakra?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam ezen, meg is néztem a mintatantervet, én nem vettem észre, hogy nyelves lenne... vagy rosszul gondolom?

#nemzetközi-tanulmányok
2017. szept. 15. 01:50
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
A nyelv nem azért kell, mert benne van a tantervben, hanem azért, mert az egész képzés arról szól, hogy hogyan kommunikáljunk külföldiekkel. Elvégezni bármit el lehet, csak a munkáltató fog kiröhögni, ha nem tudsz nyelveket egy ilyen szakkal.
2017. szept. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A diploma kiadásának feltétele eleve két középfokú nyelvvizsga, amiből az egyiknek szakmainak kell lennie. Egyébként az első válaszolónak igaza van. Ez a képzés nem arról szól, hogy ott fognak megtanítani különböző nyelvekre. Ráadásul ennek a diplomának az egyetlen, munkaerőpiaci szempontból tisztán értékelhető erénye (a felsőfokú végzettségen túl) az, hogy két nyelvvizsgát kérnek érte. Elég bagatell dolog volna ezt elrontani azzal, hogy nem beszélsz idegen nyelveket.
2017. szept. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ezen a szakon végeztem a Corvinuson, a csoporttársaim többsége már úgy kezdte el az egyetemet, hogy legalább 2 idegen nyelven beszélt valamilyen szinten. Jól írták az előttem szólók, minimum 1 sima és egy szakmai középfokú nyelvvizsga kell a diplomaszerzéshez, tehát legalább 2 idegen nyelvet kell beszélned minimum középfokon. A mesterdiplomához 2 felsőfok kell. Nekem elsős egyetemistaként európai integráció szakirányon (a Corvinuson csak az létezett amikor oda jártam) az egyik tanárom azt javasolta, hogy az angol és német mellé tanuljak meg franciául is, mert mégiscsak az az EU másik hivatalos nyelve az angol mellett...


Mit értesz az alatt, hogy "nem tud jól idegen nyelven"? Más egyetemeken nem tudom mi a helyzet, de a Corvinuson NT-n 4 félévig tanulhatsz térítésmentesen nyelvet, és az a tapasztalat, hogy egy idegen nyelvet ennyi idő alatt fel lehet hozni akár a nulláról is középfokra, ha kitartó és szorgalmas vagy. Amikor én jártam oda kb 8-10 nyelv közül lehetett választani. Az angollal nem tudom hogy állsz, de nálunk pl. készpénznek vették a tanáraink már az első évben is, hogy mindenki magas szinten beszéli. A második félévtől kezdve heti szinten kellett angol cikkeket, eredeti szerződéseket olvasnunk, elemeznünk, mert nem készült belőlük magyar fordítás és csak az angol nyelvű volt elérhető. Ezen kívül amúgy szerintem rajtad múlik, hogy mennyire "nyelves", felvehetsz nyelvórákat és megtanítanak idegen nyelveken beszélni, de nem kötelező. Ami kötelező az az, hogy a 3 év után fel tudd mutatni a 2 nyelvvizsgát. Ha nem beszélsz jól idegen nyelveken, de hajlandó vagy megtanulni és időt, energiát áldozni rá akkor szerintem nyugodtan belevághatsz, mert lesz lehetőséged tanulni. A sima nyelvkurzusok mellett a Corvinuson pl. a szakmai nyelvvizsgára is felkészítenek tanóra keretében ingyen. Ha viszont úgy érzed, hogy a nyelvtanulás nem neked való akkor inkább válassz más szakot szerintem, mert ahogy előttem is írták, a nemzetközi kapcsolatok területén nem engedheted meg magadnak, hogy ne tudj külföldiekkel kommunikálni.

2017. nov. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!