Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egerben a Szilágyi vagy a...

Egerben a Szilágyi vagy a Neumann az erősebb?

Figyelt kérdés
Tanulmányilag melyik az erősebb, színvonalasabb? (Tudom, hogy a Neumann fizetős)

2017. szept. 15. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Az egyik alapítványi a másik államilag finanszírozott suli.De ha engem kérdezel,én a Neumannra voksolnék.
2017. szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem egyforman erosek, de ugye a rendszeruk kulonbozik, mert hat ugye a neumann az alapitvanyi. Ott nincs fakt, ott osztalyvaltas van. Ezen kivul nincs erkolcstan, es nem csak ofis komyvekbol lehet tanulni. A Neumanrol az van elterjedve hogy tele van sznobokkal, a Szilagyirol meg az hogy versenyistallo. Hat en Neumannos vagyok, es nincsenek sznobok (legalabb is az en osztalyomban). Mind a ketto jo iskola, a Szilagyit is szeretni szoktak, de ugye arrol azert nem tudtam bovebb informaciot adni mert en nem oda jarok, az o eletukbe nem latok bele. En a neumannra szavaznek, de kizarolag az osztalyvaltos es az alapitvanyi rendszer mistt.
2017. szept. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az osztályváltáson kívül (meg azon kívül, hogy fizetni kell), miben nyilvánul meg, hogy alapítványi?
2017. okt. 4. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Nincs annyira kotve az allam szabalyaihoz. Például a mozaikos tankonyvet mar reg “betiltottak”, mi megis olyanbol tanulunk. Ezaltal az iskola szerintem rugalmasabb picit. A szunetek mashogy vannak mint a tobbi iskolaban. Például nem kell osztalypenzen kivul masra bevinni penzt, mert ezt ok finanszirozzak. Viszont egy licit meselek a rossz oldalarol is. Mivel hat alapitvanyi ezert minden eszkozzel meg probalnak ravenni hogy 5 eves kepzesre menj. Azt sugaljak, (lersze nem mindenki) hogy ha nem 5 evesen vagy, akkor biztos tul buta voltal ahhoz hogy felvegyenek például kettanba. Az 5 egesek “felsobbrenduek” nehany tanar szemeben, de szerencsere nem az osszeseben. Meg ami erezheto hogy vannak az sikolanak tamogatoi. Például a corvinus. Mindenkinek corvinus nyelvvizsgat kell tennie, aki nem szeretne kulon tanarhoz menni, ugyanis a tanorak kereteben arra keszitenek fel. Ami hat igazabol nem hatrany, hiszen az egy nagyon nehez nyelvvizsga, igy eleg szinvonalas nyelvoktatasban lehet reszesulni. Ami meg szerintem mas, bar ez elonyos ha engem kerdezel, de hat na van aki nem birja, hogy picit mashogy vannak felepitve az orarendek. Tehat tegyuk fel hogy 38 oradnak kell lennie hetente. Akkor nem igy lesz hogy 2x7 ora es 3x6, hanem ugy, hogy 4x6 es 1x9 ugyanis senkinek sincs hetedik oraja, az az ebedszunetnek van fenntartva. Ha meg valami erdekel akkor kerdezz batran, segitek
2017. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én 1993-ban végeztem a Szilágyiban. Akkor erős volt, bár volt egy-két tanár, aki nem megfelelő szinten oktatott. A tesóm a Neumann-ba járt,1991-ben végzett, az is erős volt. Szerintem mindkettő jó választás. Én a Szilágyiban jártam akkoriban angol tanfolyamra, a helyi tanárok csinálták és utána egyetem alatt abból a tudásból raktam le a középfokút, úgy, hogy nem készültem semmit, az angol felvételin pedig a legjobb 20-ban benne voltam az írásbelin úgy, hogy csak a Kis angol nyelvtant olvastam el egyszer. Akkoriban a töri is erős volt, a kémia is. Én ugyan csak érettségiztem kémiából, nem jártam felvételi előkészítőre sem, csak magántanárhoz heti 1,5 órában, aztán felvettek 1994-ben kémia szakra az egyetemre. Szóval szerintem adott tudást. A matekoktatás nem volt fényes, szerintem, a fizika laza volt. De hát ez régen volt. :)
2018. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!