Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt angol érettségire így...

Emelt angol érettségire így hogyan készüljek?

Figyelt kérdés
2018-ban érettségizek, így jövőre emelt szintű angol érettségi vizsgát szeretnék tenni. Idén megcsináltam az előrehozott, középszintű érettségit angolból, az 92%-os lesz, most pedig készülünk az emeltre angol órákon, de nekem valahogy nem megy. Eddig a szövegértés, nyelvhelyesség, szóbeli, meg a levélírós részből néztünk meg 2-2 feladatot, amiből gördülékenyen ment a szóbeli meg a levélírás, de a többi már annyira nem. Szókincsbeli problémáim vannak olyan szavakkal, amiket még filmekben/játékokban sem láttam, nemhogy könyvben (Pl: suremounted, collated, contribute, extingushied, stb) Oké hogy órán meg tudom nézni szótárban, de érettségin majd nem fogok tudni használni szótárat, csak levélírásnál.

2017. szept. 15. 20:59
 1/4 A kérdező kommentje:
92%-os lett.*
2017. szept. 15. 20:59
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

en 99% -os kozepszintet tettem

es par honappal kesobb ugyanakkora tudassal 92% emeltet


hozzateszem, hogy az emelt erettsegi alacsonyabb mint a felsofoku nyelvvizsga

ne parazz ezen, menni fog


ezeket a szavakat direkt rakjak bele, tudjak hogy nem ismert, es nem is a magyar megfelelore kivancsiak hanem arra, hogy megerted e a szovegkornyezetbol mi lehet az a szo... kitudod e kovetkeztetni, mert ha igen akkor tudsz angolul, ha nem akkor nem

2017. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ismerned minden szót! Ha a szöveg 90%-át érted, akkor már van annyi rutinod, hogy az ismeretlen (főleg melléknevek) jelentését kitaláld a kontextusból. Pl,


The fire brigade managed to extinguish the flames so finally no one injured in the fire. – Gondolom, egyértelmű, hogy az az egy szó mit jelent. Sok olvasással rászoksz arra, hogy egyszerűen ráérzel, akkor is, ha soha nem hallottad vagy nem tudod mihez kötni. Nagyon ritka az, hogy nem lehet kitalálni, főleg nem vizsgaszövegeknél, ahol törekednek rá, hogy a feladat mindenképp megoldható legyen.

2017. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt a szót pedig pont ismerem :D.
2017. szept. 16. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!