Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diszkalkuliásként mennyire...

Diszkalkuliásként mennyire van esélyem a Emelt fokú infóra?

Figyelt kérdés

Weblapszerkesztés,word,powerpoint az hibátlanul megy.

De a programozás,és excel nem nagyon. Adatbázis döcögve.

Nem cél a 5-ös érettségi.

Sajnos matekot már 5 éve nem tanultam.


2017. szept. 15. 22:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Infóból mindig ötös voltam,bár ez szerintem nem számít
2017. szept. 15. 22:15
 2/5 Garpe ***** válasza:

Szia! :)

Az emelt szintű infó érettségi (én is mindig keverem a felső fokú nylevvizsgával, hogy hol van fok és szint ;) ) infóból nem vészes, de tudnak kegyetlen dolgokat kérdezni.

Elvben azt tudom mondani, hogy hacsak nem valami nagyon matekosat kérnek nem lesz baj.


DE! itt sok mindentől függ a dolog, hogy miylen szinten vagy diszkalkuliás, vagy mekkora gyakorlatod van a témában. Ha a táblázat-kezeés (excel), programozés és adatbázis-kezelés problémás, akkor lehet célszerűbb közép szintűben gondolkodnod.

Két biztos dolgot csinálhatsz:

1. Keresd meg az oktatas.hu-n a korábbi évek EMLET infó feladatsorait és állj neki egynek! Egy után kb.: érezni fogod a dolgot, 2-3 után tudni fogod és rengeteget gyakoroltál

2. Kérdezd meg a tabárod! Ő ismer téged és tudni fogja jól.


Egy másik dolog, hogy miért van szükséged EMELT infóra? Mert a legtöbb helyen ahová EMELT infóval visz az út oda kell a matek. Ha nem követelmény az EMELT infó, akkor az a több éves tapasztalat, hogy ne csináld, mert középszinten lazán össze lehet dobi 80-90%-ot még EMELT-en sajnos többen megbuknak, ha egy-egy dolog nem megy nekik.


Ha gondold, írj privátot (akár te is kedves olvasó).

Hajrá!

2017. szept. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen sajnos szükség van rá. :(

Számolni tudok,minden matematikai alapot,logika ami kicsit döcög.vagyis inkább nem megy.

igen néztem a oh oldalán,hát a programozás és az excel az ami nem igazán menne,de azért 0 pontosak nem lennének ezek. :)

igaz az ha megvan az 50 százalék akkor már sikeres,és jönnek plusz pontok is?

szóbeli is van emeltnél?

2017. szept. 15. 23:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom azért azzal tisztában vagy, hogy egy emelt fokú infó érettségi hogyan is épül fel.

Általában egy blokkba építik a wordöt, powerpointot, és weblapszerkesztést is.

Külön részként pedig ott van a programozás, adatbázis és excel.


Kérdem én, akkor mégis mit szeretnél?

120 pont az írásbeli.

Ebből, amit fixre tudsz az kereken 30 pont. (Hozzátéve azt, hogy feltételezzük azt, hogy tényleg 100%).

Mi lesz a maradék 90 ponttal?

A 90-ből 45 a programozás, 30 adatbázis és 15 excel.


Vegyünk hozzá, hogy még diszkalkuliás is vagy, akkor mégis mit szeretnél az emelttől?


Ha a logikádra is kihat a diszkalkulia akkor ne félj kérdezni.

Nem jó ötlet emelt fokúra menned, mert egyáltalán nem könnyű. A programozás meg fog enni reggelire.

Ha +50 pont kell, akkor válassz valami humános tárgyat, amiből elég bemagolni ezt-azt és meg is vagy.

Van azért pár viszonylag nagyon könnyű is.


Esetleg próbáld meg a közepet, abban nincs programozás és az excel-adatbázis is bemagolható.

Bár azt sem értem, hogy egy diszkalkuliás miért reál vonalon szeretne tovább tanulni(ha már ez az érettségi kell)

2017. szept. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eléggé jól megy :)))

2017. nov. 21. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!