Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan (magolás nélkül) kb egy óra alatt megtanulni egy történelem leckét?

Figyelt kérdés
Itt szenvedek vele egész délelőtt és egy órája megint elkezdtem egyetlen leckét megtanulni. Irtam vázlatot, felmondtam hangosan, ötmilliószor elolvastam, most még a tanár is jól elmagyarázza és öt perc mulva már nem tudom visszamondani.
2017. szept. 17. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi nem megy?

A nevek, évszámok?

A vázlatot sem tudod visszamondani?

2017. szept. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A vázlatot sem tudom visszamondani, mindig kimarad valami. Nem évszámok és nevek, maga a történet az ok okozati viszonyok, ha elolvasom megértem de nem marad meg
2017. szept. 17. 18:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez elég gáz. Ismerős a helyzet, de nem kecsegtetlek semmi jóval: a pedagógia illetve a pszichológia "tudományának" mai állása szerint ilyen állat márpedig nincs. Sajnos én sem tudtam megoldani: nem is érettségiztem történelemből (de nem emiatt, csak mázlim volt).
2017. szept. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az a baj az 1 órával, hogy kevés. Úgy kéne tanulnod, hogy az óra után este átolvasod az egész anyagot, amit a füzetedbe írtál. Utána pl szombaton rászánsz 1 órát, itt már próbáld meg az egészet megtanulni, este pedig megint olvasd át a jegyzeteidet. Vasárnap pedig próbáld meg felmondani magadnak az egészet, majd nézd át, ami kimaradt. Összességében csak +1-1,5 óra de rengeteget számít.
2017. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez jó lenne de amit feladnak hétfőn azt tudni kell szerdára. próbáltam hogy hétvégén megtanulom a szerdait is de most hétfőn ráadásul kettő leckét vettünk. Napi 8 órám van+ különórák és 17 órakor tudok elkezdeni tanulni..........................
2017. szept. 19. 19:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Az szopo sajnos :/
2017. szept. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát sajnos az.....
2017. szept. 24. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!