Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2014 emelt történelem, szerint...

2014 emelt történelem, szerintetek jó ez a módszer a tanulásra? Ti mit ajánlotok? Ti készítenétek írott vázlatot minden egyes fejezetről/témakörről?

Figyelt kérdés
Októberben kezdtem el emetl történelemre tanulni kezdtem a 9-edikes száray könyvvel és tanárommal, mindig átbeszéltük az elolvasott témát és hozzávettük az emelt anyagot, van egy ilyen könyv : Emelt szintű érettségi témavázlatok ezt olvasom az anyag mellé, órákon tesztfeladatokat esszé szempontokat veszünk, és átbeszéljük amit olvastam. Szerintetek érdemes vázlatot írni minden egyes fejezetből a tankönyvekben, vagy elég csak elolvasni többször és kiemelni a lényeget a szövegből? Válaszotokat előre köszönöm

2013. dec. 9. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Hihetetlen mennyiség lenne mindenből jegyzetet csinálni, legalábbis nekem az lett volna. Annak ellenére, hogy világ életemben úgy tanultam minden tz-re meg mindenre, hogy újrajegyzeteltem az anyagot, töri emeltnél ezt nem álltam neki végigcsinálni, mert tudtam, hogy úgysem fejezem be.
2013. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rendkívül jó ötlet vázlatot készíteni (nem leckénként, hanem témakörönként, az nem olyan sok). Ha erre rászánod az időt, egyrészt nagyon jól meg fogod érteni az anyagot, másrészt amit most megtanulsz és elfelejted, azt nagyon könnyű lesz felfrissíteni az érettségi előtt, harmadrészt meg olyan fegyver lesz a kezedben, amivel könnyedén fogod venni a vizsgaidőszakot az egyetemen.


A legjobb ötlet szövegszerkesztővel csinálni, használva a címsorszinteket, és mindegyikhez tartalomjegyzéket. Ugyanis amíg azon gondolkodsz, hogy a következő cím egy címsor3 az előző 2 alatt, vagy egy új címsor2 inkább, kénytelen vagy megérteni az összefüggéseket.

2013. dec. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz pontosan? Mármint nagyjából értem de mégis egy példát kérhetnék?
2013. dec. 10. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!