Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik most mentek gimibe mit...

Akik most mentek gimibe mit tapasztaltok?

Figyelt kérdés

1- Miben más mint az általános?


2- Mitcsináltatok első héten?


3- Ismerkedtetek vagy rögtön a tanulás?


4- Ülésrend hogy volt?


5- Volt előtte gólyatábor?


6- Ha igen az milyen volt illetve hány napos?


7- Rögtön szereztetek barátokat?


8- Te kezdeményeztél vagy más?


9- Van olyan tanár akinél már az első alkalommal kihúztátok a gyufát?


10- Milyen gyorsan szövődtek új barátok?


11- Van olyan fiú/lány akivel különösen jóba lettél?


12- Elköltöztetek a szüleitekkel vagy családtaghoz költöztél egy kis időre?


13- Milyen gimibe jártok?


14- Mikorra kell beérni a suliba?


15- Busszal vagy gyalog jártok?


16- Ha kolisok vagytok ott milyen az "élet"?


17- Szoktak piszkálni?


18- Ha igen mivel?


19- Csúfolni szoktak?


20- Hány perces a szünet?


21- milyen új nyelveket kell hogy tanuljatok?


22- milyen nyelvet választhatattok?


Bocsi hogy sok a kérdés csak ez engem mindig is érdekelt😅.



2017. szept. 18. 20:06
 1/6 anonim válasza:
100%

1- Nekem annyiban más hogy kicsit "szabadabb" szóval nincs az hogy a tanárok a nyakadon lógnak, sőt én szinte csak órán találkozok tanárral, mert még az ügyeletes tanárt se látom :D


2-főleg ismerkedtünk és beszélgettünk amikor már volt olyan óra ahol tanultunk, mert az előző órán ismerkedtünk (remélem érthetően írtam le :D ) és amúgy én péntekre már nagyon untam az ismerkedést :D de volt óra ahol nem is ismerkedtünk csak úgy elkezdtünk tanulni


4- nálunk úgy van hogy ott ülsz ahol akarsz, szóval az első órán leülsz valahova és ajánlatos ott maradni, hogy a tanár könnyebben megjegyezze a nevedet


5- nem volt gólyatábor


7- igen sikerült rögtön barátokat szerezni, mert én olyan barátkozós típus vagyok :D először mindenkivel barátkozok aztán ugye kis idő után ez leszűkül azokra az emberekre akivel úgy tényleg nagyon jóba vagyok=leszek, persze a többiekkel is beszélek csak nem annyit


8- volt ahol én, volt ahol más ez attól függött hogy a másik zárkózott- e, ha igen akkor ugye én mentem oda hozzá, hogy ne legyen egyedül ((szerencsére kevés zárkózott volt)


9- szerintem az elején minden tanár kedves volt (ez azért még alakul majd rossz irányba, gondolom :D :D)


10- nagyon gyorsan lettek új barátságok :)


11- huu hát van egy "körünk" akikkel nagyon jóba lettünk, ilyen legjobb barát szerűek vagyunk :D


12- itthon maradtam a szülőkkel, közeli gimi szerencsére


13- egyházi gimi


14- 7:30 körül már ott kell lenni


15- busszal


17- nem


19- nem (a gimit ne úgy képzeld mint egy klisés amerikai filmet:D nem nagyon piszkál senki senkit meg nem is csúfol ez nem olyan mint az ovi :D rendesek és normálisak az emberek :D persze a rosszabb suliba ahová mondjuk a 2-3 tanulók mentek ott azért előfordul, hogy piszkálnak mert ott sok nagyképű ember van de azok a sulik ált. nem gimik:D oké a gimibe is előfordulnak a parasztok de ha elkerülöd őket akkor oké minden :D )


20- a legtöbb 10,de a 2. óra után 15 és a 6. után 20 a 7. után pedig 5


21- sajnos német


22- angol eddig is volt ugye és most német


ha van még kérdésed nyugodtan írj :D


---egy nagyon lelkes gimnazista :D----

2017. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

1.nekem sokkal masabb mint az altalanos mert egy reszt sokat kell utaznom.felnottebben kezelnek es van diak elet. (Csomo program meg minden meg szunetekben is)altalanosba semmi nem volt

2.nyelvibe jarok.elso naptol kezdve rendesen tanultunk.

3.nekunk volt golyatabor es egy ismerkedos nap ahol ismerkedtunk szoval mikor suliba mentunk mar mindenki ismert mindenkit.

4.U alakba vannak a padiok es elso nap mindenki oda ult ahova akart.most mar fiu-lany ules van

5.volt

6.3 nap.jo volt csak faraszto volt.volt egy kb egesz napos tura meg sok jo program (privibe kifejtem ha gondolod)a vegzosok szivattak is de jofejek voltak

7.nem.mindenivel joba vagyok de egy naguon jot meg nem sikerult sajnos

8.foleg en

9.nincs

10.eleg gyorsan

11.kulonosen nem de van akivel jobba vagyok

12.nem.otthonrol jarok be

13.eros (nem tudom hogy itt mire erted)

14.8:15-re

15.busszal

16.-

17.nem szerencsere

18.-

19-

20.10 de van egy 20 perces nagy szunet es egy ebed szunet ami hosszabb

21.elso evbe nincs masodik nyelvem csak az angol

22.fuuu van olasz,spanyol,francia,nemet,angol es orosz asszem

Remelem tudtam segiten :) irj privibe ha kerdesed van:)

15/l

2017. szept. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1-több osztálytárs, teremről teremre vándorlás, olcsó büfé(fontos!:D), sok helyes pasi, jobban kijövök az osztálytársakkal, több tanulni való, buszoznom kell:S

2. az 1. héten, csak péntek: 4 ofő, ezen a tanár beszélt, papírokat osztott, körbevezetett a suliban. Az 1. teljes hetünkön kedd-péntek + következő hét hétfő: csupa szivatós feladat.

3.Órája/tanára válogatja.

4.csak föcin, oroszon, meg infón van + kémián kikötés, hogy egyedül kell ülni.

5.Volt.

6.Jó volt, 2 napos 2(eredetileg 3)lánnyal voltam egy faházban, ismerkedés, játékok, tánc, meg okossági-ügyességi feladatok voltak. Egyedül a kaja, a hűtő zúgása, és a lehúzhatatlan WC zavart.

7.Lettek, akikkel jóban lettem, de akkor még nem voltak a barátaim.

8. Az 1. embernél én, egy csajszi volt, akit előre engedtem az ajtón.:)

9.Nem. A tanárok nem voltak szigorúak, mi meg normálisan viselkedtünk.

10. Én 2 nap alatt kb majdnem mindenkivel beszélgettem legalább pár mondatot. Barátaim kb 1-1,5 hét alatt lettek.

11.Lányból több is, fiúból csak 1.

12.Nem

13.Reál szakosra(3 fizika, 1 biosz, 2 föci, 2 kémia/hét)

14.7:40-re, az órára 45-kor csengetnek, a tanár 50 előtt ritkán jön meg.:D

15.Reggel autóval visznek, délután busszal jövök.

16.-

17.Néha

18.Azzal, hogy folyton eszek, meg minek firkálok folyton.:D

19.-

20. 10 percesek, kivéve 3. óra után, mert az 15.

21.Angolt tanultam 5 évig, azt most is tanulom, heti 4, ezen kívül oroszt(ez az új) heti 3 órában.

22.Angol kötelező, lehetett választani:német, orosz, olasz, francia


Üdv.:15/L

2017. szept. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1- Nekem szinte semmiben, már általánosban is rengeteget kellett tanulni, annyi, hogy a tanárok, a diákok sokkal normálisabbak, jobb a suli állapota és a kaja is. Szóval igazából nekem mindenben jobb, mint az általános. Imádom.


2- Próbáltunk egymással ismerkedni, beszélgetni, tanulni a neveket. Semmi extra, szerintem nem kell egyből az első héten barátokat szerezni, inkább csak mindenkivel megpróbálni váltani pár szót.


3- Tanárfüggő, de azért általában ismerkedtünk, és a tanárok is megpróbálják tanulni a neveinket.


4- Oda ülsz,ahová akarsz, csak a legtöbb tanár kér egy adott ülésrendet leírni, hogy fel tudjon minket szólítani, könnyebben tanulja a neveket. Ezen pedig egy ideig nem lehet változtatni...


5- Nem, csak egy nappal előtte egy ilyen ismerkedős nap játékokkal, suliban való körbevezetéssel


6- -


7- Nem.:D Inkább csak próbáltam beszélgetni, de ezzel nem vagyok egyedül, még mindig inkább azok vannak együtt, akik általános óta ismerik egymást. De majd biztos kialakul még.


8- Mások, én elég nehezen barátkozok, de ha valaki hozzám szól, utána próbáltam a legjobb énemet adni.


9- Ööö...a fiúk.:D De igazából a tanár elég szigorú a többihez képest, nem feltétlenül a mi hibánk.


10- Még mindig nem igazán vannak új barátságok, pláne a lányok közt, mindenki jóban van mindenkivel, de inkább az ált. iskolai barátságok vannak előtérben.


11- Még nem, de remélem hamarosan így lesz.


12- Nem


13- Elég erős gimnázium


14- 8-ra legyél ott, mire a tanár bejön, amúgy tökmindegy.


15- Is-is.


16- Nem vagyok kolis


17- Dehogy


18- -


19- nem


20- Van egy 15 és egy 5 perces, a többi 10


21- Angolul és németül is tanultam már, így semmilyen


22- angol,német

2017. szept. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

1.Sokkal többet kell tanulni,de ami jó,hogy pl.matekon lehet számológépet használni.Óránk is sokkal több van,és bármikor írathatnak dolgozatot,nem kötelességük bejelenteni,mint

általánosban.


2.Főleg ismerkedtünk a tanárokkal órán,akivel meg a masodik óránk volt,elmondta a tantervet.Meg mindenkinek be kellett mutatkoznia minden tanárnak.


3.Lényegében elmondtam az előzőben.


4.Ahogy érkeztél első nap,kiválasztottad a helyedet,én azóta is ott ülök.A tanárok nem variáltak szerencsére.


5.Nekünk nem volt gólyatábor,csak gólyaavató.


6.---


7.Az túlzás hogy rögtön,de a padtársammal jól elbeszélgettünk már első nap.Valamint egy lány odajött hozzám a szünetben,vele azóta is jóban vagyok.


8.Ezt is leírtam,egyszer más kezdeményezett,egyszer én,ahogy adódott.


9.Nincs szerencsére.


10.Igazából még most sem mondanám hogy lennének barátaim,mert mindig nehezen találom meg azt az embert akivel egy hullámhosszon vagyok.


11.Nem igazán,inkább az a "mindenkivel jóban vagyok,de senkivel sem igazán" fajta vagyok.Ami nem jó..


12.Kollégista vagyok.


13.Egyházi gimibe járok,de van általános suli is,csak másik szárnyban.


14.Nálunk 7:50-kor zárják a kapukat,szóval kb.addigra.


15.Persze gyalog,kb 40mp-re van az osztályom.


16.Szeretem,csak nincs magánszférám és a szobatársaimmal sem jövök ki valami jól,nagyon felszínesek,de ebbe nem megyek most bele.Most újították föl az egészet,teljesen olyan mint egy szálloda.Alapjában véve jó a légkör is,mindenki befogadó,a nagyobb lányokkal valahogy jobban megtalálom a hangot.


17.Nem,nagyon rendesek az osztálytársaim.


18.---


19.Nem szoktak.


20-21.Az angol kötelező,abból haladós vagyok,de nagyon sok kombináció van.Második nyelvnek lehetett választani franciát,németet és oroszt.Én a francia mellett döntöttem,anyanyelvi tanárunk van.


Írj ha szeretnél,szívesen válaszolok.


15/L

2017. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Előző vagyok,azt kihagytam hogy 10-15 perces szünetek vannak,a 6.és a 7.óra között pedig 5.
2017. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!