Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet javasolnátok...

Melyik egyetemet javasolnátok és miért?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok és orvosira szeretnék menni de nem tudok dönteni. A két orvosi egyetem amelyik közt nem tudok dönteni: SOTE, POTE

Melyiket javasoljátok, miért/miért nem, de természetesen kíváncsi vagyok a másik két egyetemről is a véleményetekre.

Előre is köszönöm! :)



2017. szept. 23. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol jó az orvosi képzés. Én azt mondom, hogy azt válaszd amelyikhez közelebb laksz - hosszú távon kifizetődő tud lenni.
2017. szept. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az alapján dönts, hogy melyik van közelebb:)
2017. szept. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előzőekhez.

A fő szempont: Melyik van közelebb?

Még 1 fontos szempont: Melyik városban élnél szívesebben legalább 6 évig? Mindkettőnek megvannak a maga előnyei és hátrányai is.


A képzés mindkét egyetemen világszínvonalú, lényeges különbségek nincsenek, itt ez a tárgy nehezebb, amott az, de végül mindkét helyen ugyanazt tanulod meg, legfelejbb más felosztásban. Mindkettő diplomája hasonló mértékben elismert, külföldről is tömegével jönnek ide tanulni az emberek, mert a képzésnek ott is nagyon jó híre van. Éppen ezért ez nem szempont.


Egyéb szempontok: Ha tudod, hogy később melyik kórházban szeretnél dolgozni, akkor szintén érdemes azt az egyetemet választani, amelyiknek az az oktató kórháza, mert akkor könnyebb lesz ott gyakorlatokat végezni. Esetleg ha kutató szeretnél lenni később, és már megvan a konkrét elképzelésed, hogy mivel szeretnél pontosan foglalkozni, akkor még annak is utána lehet nézni, hogy melyik egyetem főbb kutatási területeibe illik jobban.

2017. szept. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
Én azt javaslom, hogy azt a várost választ, ahol szívesebben élnél. 6 év hosszú idő, fontos hogy jól érezd magad. (és lehet hogy a későbbiekben is ott fogsz maradni)
2017. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. szept. 24. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!