Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mikroökonómia tantárggyal...

A mikroökonómia tantárggyal kapcsolatban mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Én most kezdtem tanulni (BCE PSZK) és egyelőre nem tudom hova tenni, mármint érdekes, de egy idő után elvesztettem a fonalat, meg olyan matek van benne amit még nem tanultam. Az érdekelne, hogy ki, hogy boldogult vele, és a gyengébb matekosoknak mennyire sikerül megcsinálnia. Matekból már járok korrepetálásra ebből nem szeretnék... amúgy az látszik, hogy logikus az egész csak a rengeteg jelölés, és új kifejezés eléggé összezavarja az embert.

2017. szept. 26. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Corvinuson mióta van PSZK?

Amúgy semmi extra, ha nem elméleti közgazdász leszel, akkor deriváláson túl nem sok mindent kell használni, ami magasabb szintű matek lenne. A deriválást meg ha nem is érted, alkalmazni azért lehet ezen a szinten.

2017. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én másik egyetemen tanultam, de nem volt gondom vele. Elég alap deriválás kellett csak hozzá, a matekos része annyira nem is nehéz, főleg csak képletbe behelyettesítés volt, viszont sok rész van ahol összefüggéseket kell megérteni. Én a sok-sok függvényt utáltam benne, mi merre hogyan tolódik mi miatt, a számolós részek nem nehezek.

Nálunk elég sokan buknak ebből a tárgyból, mivel nem tartanak katalógust gyakorlaton se ebből, ez miatt a többség ellógta aztán ZH-n néztek, hogy akkor most mit kéne csinálni. Ha rendesen bejársz órára és gyakorolsz nem nehéz. Arra figyelj, hogy eléggé egymásra épülnek az anyagok (nálunk legalábbis ez volt), szóval ha nem tanulod meg a jelöléseket, összefüggéseket idővel még nehezebb lesz. Szerintem nincs semmi teljesíthetetlen benne, még ha nem is vagy jó matekból akkor is meg kéne tudnod csinálni.

2017. szept. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%

Nekünk matekon nem csak deriválás volt, hanem integrálás is, komplex számok, határérték. Második körben lineáris algebra, sorok, taylor sorba fejtés, taylor polinom, meg egy kis valszám (bayes tétel meg hasonló szinten).


Az igazság, hogy maga a matek, mint tárgy nem a legkeményebb az egyetemen, maga az alkalmazott matek se egy nagy durranás. Majd az absztrakt szakmai anyag.


Mikro-ból asszem annyira kell a matek, hogy a mindenféle termelési függvények határjellemzőit kell számolni. (ez deriválás)

nem tudom a corvinuson mit mennyire vesznek komolyan, mert azért termelői meg fogyasztói többletet is lehet integrálni ha valaki nagyon akar, meg belemenni durva gazdstatba

2017. szept. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én közgazdasági szakközépbe jártam; a mikroökonómia számomra idegesítő volt. A makro az már jó.
2017. szept. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Hat a mikro az nalunk is jol meg szokta szorni a hallgatokat, sokan csusznak miatta. Nem tudom, eddig mi lehet benne a bonyolult, olyan ordongos dolgokat nem vehetettek meg. MU, TU, MRSx,y kb ennyi lehet. Tanuld meg a fogalmakat meg a jeloleseket es akkor erted mirol beszel a tanar. Aki valoban gyengebb matekos az vajon miert megy pszk-ra/gtk-ra? En se vagyok egy zseni, de mondjuk egy 4es kozep matek erettsegivel ez teljesitheto. Csak a derivalast kell megtanulni, ami nagyon uj. A tobbi alap fuggvenytani ismeret gazdasagi kornyezetben.
2017. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!