Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fősulis vagyok, vagy egyetemista?

Fősulis vagyok, vagy egyetemista?

Figyelt kérdés

Tudom, ez a kérdés elég bénán hangzik, de most kifejteném, hogy miért vagyok bizonytalan.

Pár éve a Nyíregyházi Főiskolát Nyíregyházi egyetemnek hívják. A szak, amire jelentkeztem csak ebben az évben indult. Óvodapedagógia, ami három éves, és diplomát ad. Amikor apa előtt mondom, hogy egyetemista vagyok, ő rám szól, hogy ne nagyon hangoztassam, mert lehet, hogy egyetem a suli, de én csak főiskolai végzettséget kapok. Szóval nem értem. Ha megkérdezik, tényleg nem mondhatom, hogy egyetemista vagyok? Azt mondjam inkább, hogy fősulis? Ezt azért kérdezem, mert a kettő között van egy kis különbség, és volt már olyan, hogy nem tudtam, mit mondjak, de végül azt mondtam, hogy fősulis.

Szóval bocsi, ha hülyének tűnök, de még három évet fogok ott eltölteni, és szeretném magamban letisztázni a dolgokat.

Köszi a válaszokat.



2017. szept. 28. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Már alap- és mesterképzések vannak, a hagyományos főiskolai és egyetemi képzés helyett (ez a bolognai rendszer következménye). Te jelenleg egyetemre jársz, alapszakos hallgató vagy. Nyugodtan mondhatod, hogy egyetemista vagy.
2017. szept. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. szept. 28. 09:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Apuka kicsit le van maradva :D

A bolognai rendszer ota annyi volt a kulonbseg az egyetemek es foiskolak kozott, hogy foiskolan csak bsc egyetemen pedig bsc+msc(+phd) is van. Mara meg viszont megszuntettek kb az osszes foiskolat, osszevontak/atcsatoltak stb

2017. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
14%
ha ez lényeges kérdés neked, akkor leginkább ovis vagy.
2017. szept. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Utolsó válaszoló: Miért is vagyok óvodás? Apukám megkavart, és tisztázni akartam a helyzetet. Hiszen nagyon sok ismerősöm kérdezte, hogy hova mentem tovább tanulni, mit tanulok stb... Azért lennék gyerekes, mert határozott választ szeretnék nekik mondani? De ezt leírtam a kérdés kifejtésében is. Ez a rendszer nekem nagyon új. Neked még nem volt olyan, hogy valaki elbizonytalanított, és tudni szeretted volna, hogy akkor most hogy is van?
2017. szept. 29. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!