Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kikérhetem diákként a rólam...

Kikérhetem diákként a rólam vezetett "aktát" a suliból?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és általánostól érdekelt, hogy az iskolai aktámban mit írnak rólam. Elvileg létezik ilyen. Van rá lehetőségem kikérni valahogyan?

2017. okt. 2. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Iskolai akta nem létezik. Maximum a törzslapkivonatodat kérheted ki amiben a tanulmányi eredményed szerepel.
2017. okt. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig én is úgy tudtam, de anyám mesélte anno amikor átjelentkeztem ebbe a suliba (mivel eredetileg másik suliba akartam menni, de nyáron meggondoltam magam, és oda kellett vinni a papírokat általános iskolából) hogy az igazató előtt volt egy törzslap szerűség, mellette meg egy hosszú iromány. Törzslapba csak bele-bele nézett, leginkább azt a hosszú irományt olvasta át.
2017. okt. 2. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam középiskolai titkárságon és soha nem találkoztam ilyennel, nem vezetett senki írásos jegyzeteket a diákokról.
2017. okt. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedagógiai szakszolgálat által kiállított szakvélemény lehet még a suliban rólad (amiből viszont neked is van példányod, ha kaptál ilyet valaha), meg ahhoz kapcsolódóan némelyik tanárod írhatott (a szakszolgálat kérésére és részére) pedagógiai szakvéleményt, abból is marad az iskolánál példány. Ezeket tudom elképzelni.
2017. okt. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként nem a gyerek neve szerinti "aktában" van meg minden egy kupacban, hanem vissza kell keresni az iktatóból egyesével mindent (ha egyáltalán van mit...).
2017. okt. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!