Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tanárhiány van hogy képes...

Ha tanárhiány van hogy képes egy alapítványi iskola tanárt találni és megtartani ha még annyit se fizet mint a többi?

Figyelt kérdés

Alapítványi iskola mely nem a bértábla szerint fizet hanem bőven az ALATT (nem fölött...) és ugye itt az országos tanárhiány. Azt hinné az ember hoyg ez így együtt oltári tanárhiányt eredményez helyi szinten. Nem elég hogy a szokott pénzért sincs tanár itt még a szokott pénz sincs-és mégis van tanár.

???

Ki érti ezt? Én nem.


2017. okt. 3. 18:50
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"- Nincs jobb a kozelben es a tanarok nem akarnak elkoltozni. "


Budapesten???

2017. okt. 4. 08:27
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett, hogy itt picsognál, miért nem lépsz le és mész át másik iskolába tanítani?
2017. okt. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Azért mert én egy szóval se mondtam hogy én itt tanár vagyok. Én azt mondtam testközelből látom a dolgokat, ha épp tudni akarod én iskolatitkár vagyok, és a garantált bérminimumot kapom és azért nem megyek el máshova mert máshol se kapnék többet.


Én nem vagyok tanár.

2017. okt. 4. 13:05
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a gyerekek meg a szülők érik meg az ottmaradást. Lehet, hogy a máshol, másmilyen gyerekekért kapott pénz nem olyan vonzó.
2017. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Míg az állami iskolákban sokkal szigorúbban elő van írva, hogy mit hogyan, mikor kell csinálni, az alapítványiban talán nagyobb lehet a tanár szabadsága, szabadabban eldöntheti, hogy mit hogyan szeretne tanítani. Akinek ez fontos, nem akar államiba menni.


Meg az se, aki (talán amiatt, hogy már x éves) nem akar váltani, mert ott már megszokta a kollégákat, a körülményeket, a hagyományokat, stb., és nincs kedve egy (számára) új rendszerbe beletanulni, új közegbe beilleszkedni.


El tudom képzelni, hogy sok ottani tanár állami iskolában kezdte, amiben valamiért csalódott, ezért ment alapítványiba, és azért nem akar újra államiba menni, mert most már látja, hogy ott se fenékig tejfel, azért még mindig az a tapasztalata, hogy jobb ott, mint az államiban (amihez tehát már szintén volt szerencséje).


Nagyon sok szempont van ám a pénzen kívül. Valahol ott lehet a kutya elásva. Mindenkinek más a fontos, ezért csak találgatni lehet.

2017. okt. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

De azért újra elmondom hogy pl egyik fickó itt 120at kap főállásban miközben ugyanezért államiban 170-et kapna... azért havi 50+ az nem semmi. Itt nem 5e ről van szó hanem 10x annyiről.

Ha nekem valaki azt mondaná felvesz máshova ugynailyen munkára nem 50 többért hanem akár 15 többért többet be se jönnék ide.

2017. okt. 4. 17:53
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát; nem mindenki hordja az igényeit a zsebében.
2017. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Barom... uramisten.....


a kérdezőnek igaza van, a munkahely mérőszáma a fizetés.

egyik helyen munka adott idő adott és 120 a másik helyne munka adott idő adott és 170.... oda kell menni.

Van még kérdés?

Igaza van a kérdezénel ez nem lehet kérdés nem +50 de még +10E esetén se.



A munkahely nem család nem életcél nem szabadiőközpont.

Hanem olyan hely ahol pénzt keresünk se többet se kevsebbet nem jelent.

És ha egyik hely 10 ft a másik 15 ft akkor.... van még kérdés?

2017. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"egyik helyen munka adott idő adott és 120 a másik helyne munka adott idő adott és 170...."


De nem mindegy, hogy pl. egy magyartanár esetében az egyik helyen csak annyira tudnak-e magyarul a diákok, mint te, a másikon meg egy normál szinten, mert ez egyben azt is meghatározza, hogy milyen jellegű a munka, amit el kell végezni.


"A munkahely nem család nem életcél nem szabadiőközpont.

Hanem olyan hely ahol pénzt keresünk se többet se kevsebbet nem jelent."


Vannak, akiknek csak ennyi. Másoknak meg sokkal többet érnek pl. a munkahelyi emberi kapcsolatai meg az iskola szervezésében eltölthető szabadideje (kirándulások, utazások, sportolási lehetőség, stb.) havi 50 ezernél.

2017. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

"a munkahelyi emberi kapcsolatai meg az iskola szervezésében eltölthető szabadideje (kirándulások, utazások, sportolási lehetőség, stb.)"


Na itt aztán ezzel sincs gond itt semmi sincs. Nins eg ymozi egy színház egy kiállítás egy kirándulás semmi.

NIncs pénz semmire meg aztán ember sincs aki bármit szervezne. Mert ugyan ki. Aki szar pénzt keres úgy is áll hozzá.


Mert akármit mondtok én azt látom hogy mindenki így áll hozzá ahogy leírom: szar pénz szar hozzáállás.

2017. okt. 4. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!