Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskola "átvert" és nem...

Az iskola "átvert" és nem szólt arról, hogy a kollégistáknak kötelező reggelit ebédet vacsorát vásárolniuk, havi 20 ezer forint, nem kevés pénz mi van ha nem fizetem be? Kirúghatnak?

Figyelt kérdés
Ez egyébként egy alapítványi iskola, ahol nincsen tandíj csak "alapítványi hozzájárulás" azaz nem kötelező, de mégis a tandíj befizetése. Se nyílt napon, se beiratkozásnál, se szóbeli elbeszélgetésnél se sehol nem mondták előre, nem írtunk alá semmilyen papírt, úgyhogy jogosan vagyok felháborodva, ráadásul a kaja még szar is... ehetetlen úgyhogy echte pénzkidobás, szerintetek?

2016. dec. 26. 02:07
 1/4 A kérdező kommentje:

az iskola pedagógiai programjában ez áll:


Kollégiumi (externátusi) térítési díj


A 1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló

törvény értelmében a tanulók étkezési ellátásukért havonta térítési díjat fizetnek. A térítési díj

befizetése az előző hónap végéig történik.

A térítési díj mértékének meghatározása a mindenkor érvényben lévő rendeletekben, jogszabályokban

rögzített normáknak megfelelően történik.

Térítési díjat a hó minden napjára fizetni kell, kivéve, ha a tanuló a távolmaradását két

munkanappal korábban jelzi.


Mivel nem vagyok jogász nem vagyok benne biztos, de ha azt a törvényt megnézzük, akkor abból azt lehet kiolvasni, hogy hacsak a szülő nem dönt máshogy, akkor köteles az iskola biztosítani az étkezést. Márpedig mi semmilyen papírt nem kaptunk arról, hogy akarunk-e kajálni, vagy nem, vagyis nem döntöttünk máshogy, így jogosan be kell fizetni a kollégiumi díjat. Viszont, ha írnánk nekik egy levelet, hogy nem kérem az étkezést, akkor kötelesek lennének elfogadni, nemde? Mert nekünk azt mondják, hogy ez nem így működik, és csak akkor mondhatjuk le, ha allergiásak vagyunk arra a kajára. Szóval sehogy, valaki aki jártas a témában?

2016. dec. 26. 02:46
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmi olyat nem írtatok alá, ami kimondaná, hogy a kollégiumi elhelyezés feltétele az iskolai étkezés, akkor mehetnek a sóhivatalba a követelésükkel. A kollégiumi elhelyezés feltételei közt sincs?


Ha kötekednek, írassatok egy papírt a háziorvossal, hogy speciális diéta alatt állsz, amihez nem megfelelő az iskolai koszt.


Hogy egyelőre ne legyen baj, szólnod kell előre, hogy januárban nem eszel a suliban.

Amit az első linkelt, az azért nem biztos, hogy jó, mert aszerint a távolmaradást kell jelenteni, azaz h nem leszel a koliban sem. Te csak annyit jelents, hogy januárban nem eszel ott.

2016. dec. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hopp, első komment törlődött.

Akkor kérdező, amit te másoltál be: szerintem ez világos, szólsz, hogy nem fogsz enni és csókolom.

Ez a suli részéről valami plusz bőrlehúzási fogás lehet, lobogtassátok meg a törvényt előttük.

2016. dec. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hol ?
2019. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!