Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehetnék orvos? Érdemes...

Hogy lehetnék orvos? Érdemes egyáltalán? Vagy orvosnak csak a stéber, kitűnő, teljesen szorgalmas diákok mennek? És milyen úton lehet odáig eljutni? (érettségi, stb. ilyenekre lennék kiváncsi)

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 15:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

szia!

én is orvos szeretnék lenni és egyáltalán nem gondolom,hogy csak a stréberekből lehet doki.én spec nem tartom magam strébernek :D

azerintem a gimiben faktnak mindenképp biosz-kémiát fogok választani aztán biosz emelt szintű érettségi meg még nem tom mi...:)

14/L

2010. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Persze, hogy érdemes orvosnak menni. Mi az, hogy stréber, ez alatt azt érted, hogy jól kell tanulni? Ha erre érted akkor igen, azért orvosira még nem tartunk ott hál'istennek, hogy mindenkit felvegyenek.

Érettségi után orvosira jelentkezel, bioszból és kémiából vagy fizikából kell érettségizned az egyiket minimum emelt szinten.

2010. máj. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

na ácsi:D stréber jelentése:minden áron érvényesülni akaró, törtető személy. hozzáteszem, akikáltalában azért tanulnak, hogy lenézhessék a másikatxD (ez magán definíció:P)

Szóval nem strébernek kell lenni.


A biológiából és kémiából emelt szint érettségit kell letenned, hogy te erre fakttal készülsz, vagy magántanárral, esetleg magadtól azt te tudod. Viszont tényleg rengeteg tanulással jár, úgyhogy jól gondold meg.

Ráadásul ez nem elég, mivel az év végi alaptantárgy jegyeid is beleszámítanak már a felvételi pontszámba(irod, nyelvtan, matek, nyelv, egy választott, töri), és az érettségidet is nagyon jól kell megírnos ezekből is. A bioszból alap az 5-ös, ami emelt szinten kicsit odavág. Emellett kell min. 1 nyelvvizsga, vagy 2. Bár én már nem tudnék még egy nyelvet középszintre felhozni, ezért azt választom, hogy jövőre leteszek egy előrehozott érettségit kémiából középszinten, aztán 12-ben emelt szinten.


Érdemesnek, érdemes-e? Hát ez szubjektív: ithob vagy külföldön akarsz dolgozni? Pénzért vagy azért, mert tényleg érdekel, és szeretnéd ezt csinálni? Mert ha csak a pénz motivál, akkor nem fogod tudni végig csinálni.

Bírnád-e a sokévi tanulást? Amíg orvos leszel, az minimum 6-10 év, ebbe nem nagyon fér bele család-gyerekek stb. DE ha tényleg szeretnél orvos lenni, akkor vágj bele, ne törődj mással, húzz bele.:) Drukkolok:)


17/L

2010. máj. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :D hát ezt meggondolom... mondjuk a család, gyerek távol áll tőlem, 30 év alatt tuti h nem akarok férjhez menni se, gyerek meg majd 33 év körül XDD de a tanulás... am csak itthon dolgoznék.
2010. máj. 28. 16:08
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Tanulni kell hozzá. Ugyanis tanulás nélkül lehetetlen végigcsinálni.

Az előző viszonylag jól leírta a dolgokat, de azért akad pár hiba.

Egyrészt egyelőre csak az egyik tárgyból kell emeltet tenni.

De ha két emeltet teszel, akkor a nyelvvizsga a bekerülés szempontjából már "felesleges". (persze amúgy hasznos, de bejutáshoz akkor már nem kell).

Kémia helyett pedig fizikát is lehet választani.


És nem 6-10 év, hanem 9-12 év. Orvosi elvégzése után ugyanis csak ált. orvos leszel, egyedül nem dolgozhatsz. Utána szakképzés van, ami szaktól függően 3-6 év. A legtöbb 5 éves.


Amúgy egy kezdő orvos Mo-n kb 95 ezer forintot keres, szakorvosként 120-140et. Nem éri meg, de te tudod.

2010. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
hát..értem.... :( elég lehangoló :)
2010. máj. 29. 15:46
 7/15 anonim ***** válasza:

utsó jól kiegészített, köszi:)

csak még annyit, hogy azért mondtam emelt biosz mellet emelt kémiát vagy (utólag:) emelt fizikát, mert a biosztanárom azt mondta, hogy mire pl. én is érettségizni fogok (2 év múlva), már szinte 90%, hogy kell még egy emelt:S:S én is majdnem sírtamxD és így, hogy a fidesz került kormányra, szerintem már 99% biztos, mivel ők már évek óta pedzegetik a témát:)

2010. máj. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
értem..
2010. máj. 29. 19:31
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, az vagyok, aki kiegészített. Ne akadj ki, egyetemen az első félév ötször durvább lesz, mint az összes érettségi együttvéve. Legalább hamarabb belejössz a tanulásba;)
2010. máj. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
hát..köszz XDDD
2010. máj. 30. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!