Egyetem? Kreditek?

Figyelt kérdés
Az egyetemen hany kreditet kell elerni egy felevben? Vagy ez minden szaknal mas? És hogyha nem lesz meg akkor mi lesz jovore felveszem es kesz? Vagy van egy minimum amit el kell erni?

2017. okt. 5. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Felevente 30 kb. a mintatanterv. Ezt varialhatod, felvehetsz olyat aminek nincs elokovetelmenye, felveheted ami korabban nem sikerult, elegge flexibilis.


Minimum egyedul az allamilag finanszirozott kepzesen van, evente 36 kredit, amit nyaron ellenoriznek. Ha nem sikerul, attesznek onkoltsegesre.


Ezen kivul a felevek szamara vannak korlatozasok, de azzal az elejen nem kell foglalkoznod.

2017. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb egyetemen minimum a tantervben előírt felét meg kell szerezned az utolsó két félévben. Tehát pl. 30 kredit esetén az utolsó két félévben meg kell lennie 15 kreditednek.
2017. okt. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó két félévet úgy értem, hogy az aktuális és az azelőtti félév.
2017. okt. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egyeteme válogatja, hogy mi a minimum, amit az utolsó két aktív félévedben teljesíteni kell (átsorolás államisról önköltségesre nyáron van). olvasd el az egyetemi hallgatói követelményrendszert, abban benne van. nagyjából 30 kredit/félév az ideális, így jön ki az alapkézés kreditösszege (180 kr), de van, hogy a mintatanterv csak 25-öt ír elő, ilyenkor ezt kompenzálhatod szabadon választott tárgyakkal, de én csináltam olyat is, hogy egyik félévben 43 kreditem volt, mert előre hoztam a nehezebb tárgyakat, így az utolsó félévben már csak kevés kreditem maradt, tudtam készülni a záróvizsgára. a lényeg, hogy átsoroláskor az egyetemed követelményének felelj meg, akkor nem raknak át fizetősre.
2017. okt. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

lyenkor ezt kompenzálhatod szabadon választott tárgyakkal

ez azért egyetem és szakfüggő is , nálunk pl alig volt

2017. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!