Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell tanulni hatékonyan?

Hogyan kell tanulni hatékonyan?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok és nincsenek tanulási szokásaim.

A középiskolában kis energiabefektetéssel is jó eredményeim voltak, de itt ez nem működik, mert naponta lediktálnak 20 oldalt vagy átszalad a tanár egy könyv fejezetén, ami 30 oldal.

A zömét sikerül megtanulni hét közben, de a hétvégén még így is szenvedek.

Van hogy reggel 7 órától este 11 óráig kell tanulni, de most ZH lesz, szóval hajnali 1 óráig csináltam.

És csak a felét tanultam meg a ZH anyagának. :S

És még elvileg egy tárgyból van önkéntes ZH is és ott a tanár azt mondta, hogy 2 fejezetet kellene vennünk, de csak egyet bírt leadni, ami most csak húsz oldal, viszont még ott a másik is, ami 40. Aztán még van egy a jövőhétre. Erre már biztos nem tudok felkészülni.

Az önkéntes dolgozat mellé még van 2 kötelező. Az egyik felét tudom, a másikról viszont fingom sincs. Mindkettő gyakorlatból van. Hiába tanultam meg az órai lediktált anyagot, az más mint a tételek, tehát duplán tanulok, csak kérdés, hogy minek.

A tételek mellé még van 60 önellenőrző kérdés, ami nincs átfedésben a tételekkel, más témákból van kiragadva.

Szerintem meg fogok bukni. Rohadtul el vagyok keseredve, mert próbáltam becsületesen csinálni, de igazság szerint van egy elég kemény figyelemzavarom és lassan is tanulok. Valami tippet tud valaki?



2017. okt. 5. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nincsenek rövidítettek, zanzásított tételek valahol a neten? szoktak keringeni fb csoportokban, google drive-on, blogoldalakon.

én azt tanácsolom, hogy próbálj meg a tanulás mellett egészségesen élni: aludni rendesen, egészségesen enni és sportolni, így jobban fog az agyad és nem készíted ki magad annyira. nekem az a módszer vált be, hogy már első olvasásra próbálom megérteni az anyagot, logikát találni benne, és a lényeget, évszámokat, neveket stb. kiemelem, vázlatot írok belőle, ami pár oldalas. ezek után csak a vázlatból tanulok, a fogalmakat, képleteket stb. néha kiírom kis cetlikre, amiket felragasztok mindenhova a lakásban/magamnál tartom őket, és a metrón, órák előtt át tudom őket nézni. emellett ha figyelsz órán, akkor könnyebb dolgod van, és én nem feltétlen próbálok mindent megtanulni, van, hogy a kötelezőket nem olvasom el (vagy csak a rövidítettet, az előadásdiákat, a kidolgozott tételeket stb.)

megkérdezhetem, hogy milyen szakra jársz? úgy azért könnyeb tanácsot adni, nem mindegy, hogy nyelvszakra jársz vagy orvosira.

2017. okt. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát, jogász szak.

De vannak tételek zanzásítva csak félek, hogy ezekkel elhasalok.

Órákon meg nem nagyon van mire figyelni, mert van amikor 90 perc gépies diktálás van. Néhány tanár magyaráz persze, meg van gyakorlat.

A tételeket a következő ZH-ra sikerült megtanulni, de a következő megtanulása szép lesz mutatvány lesz, de majd túlélem.

Még van 2 "Önellenőrző kérdésem", ezekre alig bírom megtalálni a választ.

2017. okt. 8. 16:23
 3/5 A kérdező kommentje:

És még annyit hozzáteszek, hogy jegyzetből valóban könnyebb, főleg azért mert középiskolában mindent leírattak velünk és az agyam ráállt arra, hogy a kézírásommal írt szöveget könnyedén megjegyzem.

Meg köszi a tanácsokat.

:)

Igyekszem továbbra is, nem adom fel, ha vért vizelek, akkor sem.

2017. okt. 8. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:
uhh, a jogász szak durva ilyen szempontból, elismerésem. akkor viszont az időd menedzselése a legfontosabb, amikor van időd tanulni, de nincs zh vagy beadandó a láthatáron, akkor se henyélj. most van kb. a zh időszak, ezután csak könnyebb lesz (hogy aztán félév vége felé újra nehéz legyen...:)) kitartás, mások is elvégezték már a szakot, szóval nem lehetetlen. továbbá lehet, hogy túl sokat vársz el magadtól. én ha ennyire kivagyok, akkor belátom, hogy nem akarhatok mindenből 5-ös lenni, abba beleroskadnék. szelektálok a tárgyak közül, ami nem olyan fontos vagy kevés kredit, arra kevesebb időt szánok.
2017. okt. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
OKés, köszönöm.
2017. okt. 13. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!