Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt nyelv vagy kéttannyelvű...

Emelt nyelv vagy kéttannyelvű gimi? SOS!

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ugye nemsokára döntenem kell hova tovább (8. os vagyok) és nem tudok dönteni hova menjek? Ugye két iskola közül kell döntenem (Kkfházi Móra vagy Kecskeméti Katona) és ugye mindenképp angolra mennék és nem tudok dönteni, mert a Mórának emelt nyelvi képzése van, a Katonának meg kéttannyelvű angol képzése. És hogy melyik érné meg jobban? Móra emelt nyelv vagy Katona kéttannyelvű? Melyik területen érhetek el jobb érettségi eredményt? Válaszaitokat előre is köszönöm!

14/F



2017. okt. 6. 20:56
 1/4 anonim válasza:
Én sajnos nem ismerem ezeket a sulikat, de az én tapasztalatom szerint (Egerbe a Neumannba járok Kéttannyelvű osztályba 4. éve) a Kéttannyelvű osztály intenzívebb nyelvtanulast nyújt, illetve sokat hozzáad a nyelvtudáshoz, mivel több tantárgyat is angolul kell tanulni. Ráadásul így Kéttannyelvű bizonyítványt is kapni fogsz, nekünk mindig ezt mondják. Bár pontosan arra meg én sem jöttem rá, hogy ez hogyan is hasznos... valamint a mi sulinkban van emelt angolos osztály is, de a kettannyelvusok általában jobbak a versenyeken és jobb eredményeket érnek el az OKTV-n, nyelvvizsgákon, érettségiken ;) Én csak ajánlani tudom a Kéttannyelvut, nagyon szeretem. :)
2017. okt. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyelvből egyértelműen jobb a kéttannyelvű. De nem mindenkinek való. Pl matematikát tanulni idegen nyelven csak annak szabadna akinek amúgy nagyon könnyen megy a matek.
2017. okt. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Első vagyok. Utolsó válaszoló, nem értek veled egyet. Inkább angolból kell ahhoz jónak lenni, nem matekból. :) Ha meg akarod érteni a matekot, amit angolul magyaráznak neked, ahhoz a nyelvtudás fontosabb. Én annyira nem vagyok jó matekból, négyes ötös között vagyok, de nagyjából megértem a dolgokat, mert jól megy az angol. Ha nem menne jól, akkor lennék gondban, mert úgy esélyem se lenne nagyon megérteni a matekot.
2017. okt. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akármennyire jó vagy angolból, biztos, hogy rosszabbul beszéled, mint az anyanyelved,pláne még kilencedikben, tizedikben. Akinek amúgy is nehezebben megy a matematika, annak plusz nehézség az, hogy angolul magyarázzák.
2017. okt. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!