Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel rosszabb egy szakköz...

Mennyivel rosszabb egy szakközépiskola?

Figyelt kérdés

Most egy nagyon erős gimibe járok, nem bírom. Szerintem így lemondhatok az egyetemről is, de nem merek szakközépbe menni.

Nagynak látom a különbséget a diákok szempontjából egy gimi és egy szakközép között. Az utóbbiból van egy pár a környéken, nagyon nem jók a tapasztalataim.

Röviden mindegyik nemre jellemzően többségét nagyon provokatívnak és butának látom ( Igen, tisztelet a kivételnek, mert van! ).

Nem találkoztam még olyannal, aki olvasna (nem kötelezőt), lenne valami érdekes hobbija, vagy tudna helyesen írni. Eszméletlen ciki szerintem, hogy egy... négy 18 év körüli srác a milyen szót leírja úgy, hogy mien. ijen, lessz, aszt, báttya meg társait sem hagyom ki.

Valóban ilyen, amilyennek látom? Ti hogyan élitek meg a szakközépiskolát?

Hangsúlyozom, ne vegye senki magára, én külső szemlélőként ezt látom, örülnék, ha valaki bemutatná azt az oldalt, amit nem láttam eddig a dologból, vagyis szeretném azt mondani, hogy tévedtem.



2017. okt. 6. 22:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
64%

"látomm megjött a szakközepet gyűlölő értelmiség :D

egyetemet végeztem , gimnáziumban tanultam , de szerintem simán lehet oylan jó egy szakközépiskolás teljesitménye is"


8-as vagyok. Szakközépből mentem egyetemre (ráadásul egész más irányba). Nem gyűlölöm a szakközepet, és tényleg lehet egy szakközepes teljesítménye, mint egy gimnazistáé (sőt!!!). De a szakközepet csak annak ajánlanám, aki tényleg úgy gondolja, hogy ugyanolyan irányba továbbhaladva akar majd a felsőoktatásba is bekerülni. Mert ha nem (vagy később rájön, hogy mégsem), akkor a szakközépben -

illetve ma már ugye szakgimnáziumban - egy csomó energiáját elvehetik a felvételihez fontos tantárgyaktól azok a bizonyos szakmai tárgyak. Gimiben ezek helyett rajz van meg ének, vagyis gyakorlatilag lazulás, pihenés - vagy épp semmi, lehet hazamenni, azaz ott azért lazább az órarend. Ha valakinek túl sok egy erős gimi, attól még egy gyengébben nagyon is jól ellesz. Ha akar, tanulhat többet is, mint amennyit kötelező, nem lesz előle elzárva a tudás, és az ideje is meglesz rá, hogy azzal foglalkozzon, ami érdekli őt, nem lesz kötelező jelleggel bezárva valami szakmai tárgy órájára heti sokszor, mint egy szakgimnáziumban lenne.

2017. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!