Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aggódnom kellene a diákhitel...

Aggódnom kellene a diákhitel miatt?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok,sajnos idén már úgy alakult,hogy a szüleim nem fizetik a félévemet,így fel kellett vennem diákhitelt.

Szeptember 12.-én igényeltem,elektronikusan,szóval a legújabb módszerrel,ügyfélkapus hitelesítéssel.

A neptunban a diákhitel fülnél még mindig azt íka: “feldolgozás alatt,elfogadásra vár.” Október 15. a fizetési határidő az egyetemen?

Vajon miért nem fogadták el? Valamt rosszul csinálhattam?

Kezdek picit aggódni.

Másnak,aki diákhitelt igényelt,már elfogadták,elment a pénz?

20L



2017. okt. 7. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A Diákhitel honlapjára be tudsz lépni?

Nekem szabad felhasználású diákhitelem van, én sem kaptam még meg, de neked ugye egyből az egyetemre utalják. 15-ig kivétel nélkül megkaptam a pénzem, volt, hogy már 10-én is.

2017. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen ,a diákhitel direkt oldalára be tudok lépni,itt is azt írja,mint a neptunon.
2017. okt. 7. 17:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben nem 15. a határidő, hanem akár a hónap vége is. Az leginkább a kp-val fizetőknek van.

A lényeg, hogy jelezd az intézmény felé is, hogy a DHK azaz diák hitel központ által finanszírozod a tanulmányaidat.

Majd az egyetem, és a DHK lerendezi maguk között. Ezért nem kell aggódnod.


Ha annyira nem érzed biztonságban magadat, akkor küldj nekik egy emailt, és kérdezd meg, hogy minden okés-e.

2017. okt. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt hogyan jelezzem az intézmémy felé?
2017. okt. 7. 20:09
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk neptunon volt egy külön pont, ahol tudtam jelezni.
2017. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem találod meg, akkor lehet az egyetemed hallgatói szolgáltató központjában kérni egy kérvényt erről, és azt kitöltöd leadod, és annyi.
2017. okt. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Meg tudod mondani esetleg,hogy a neptunban neked hol volt az a fül,ahol jelezted?
2017. okt. 8. 12:02
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ügyintézés alatt volt a kérvényeknél, de a mostani intézménynél jelenleg nincs olyan ott, csak részletfizetési kérelem.

Az újnál pedig az alábiak szerint is lehetett, de én személyesen mentem be szólni.

"A Pénzügyek -> Befizetés pontban állíthatja be a költségtérítési díj befizetőjét. Amennyiben a befizető nem a hallgató, akkor első lépésként a befizető (Partner: pl. szülő) adatait kell a Neptun rendszerben rögzíteni. Partner felvitelére a Pénzügyek - > Beállítások -> Partnerek "Új partner felvitele" gombra kattintva van lehetőség, ezután a Pénzügyek -> Befizetés menüpontban már hozzá tudja rendelni az adott tételhez."

itt a befizető az a DHK volt, de mondom ezt az újnál nem én csináltam, a réginél pedig kérvényben volt jelezve, hogy ez DHK által megy.


Holnap menjél be és kérdezd meg, hogy hogyan akarják ezt. Még nem késő!

2017. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. okt. 8. 22:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Mire jutottál?
2017. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!