Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kisképző? Milyen a Kisképző?...

Kisképző? Milyen a Kisképző? Hogyan oktatják az érettségi tantárgyakat? Milyen a közösség? Milyenek a tanárok?

Figyelt kérdés
Általánosságban hol van a legtöbb fiú? Melyik tagozaton? A fotográfia és grafika érdekelne főként, arról tudnátok mesélni részletesebben? Hányas átlagtól hívnak be? Milyen volt a szóbeli és milyen rajzokat érdemesebb bevinni? Tanulmányi vagy saját szüleményű művek keltik fel a tanároknál a figyelmet?

2017. okt. 8. 16:21
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia! Én képzős vagyok, grafika szakon.

A suli baromi jó! A tanárok lazák, a szaktanárok értik a dolgukat! Az érettségi tárgyak is igen nagy hangsúlyt kapnak. A gimnazista ismerőseimnek is hasonló óraszámban vannak, mint nekem. 10. végére cél az előrehozott nyelv érettségi. A közösség (mint mindenhol) változó, de szerintem hamar meg lehet találni a hangot az osztály/évfolyamtársakkal. A felsőbb évesek segítőkészek, alapjáraton jó hangulat uralkodik! :) A tanárok is változóak. Vannak tündériek és vannak olyanok is akiket (én) megfojtanék egy kanál vízben.(közülük csak egy tanít engem) Fiú nincs sok, de minden szakon akad pár, azt sajnos nem tudom melyiken vannak a legtöbben, nálunk három srác van.

Grafikán elsőben a kézi és gépi rajzokat is csináltunk, de ez függ a tanártól is. Csoportbontás van, elsőben fél évet voltunk gépes teremben, utána cseréltünk és kézi rajzokat csináltunk. Sok technikára nyitott volt a szaktanárom. Én szeretem ezt a szakot! :D Arra viszont számíts, hogy baromi nagy a túljelentkezés ide.

Szerintem, ha megvan a hármas és mellé tudsz is rajzolni,jó esélyed van. Osztálytársam így került be. A rajzos felvételit gondolom tudod milyen. Inkább kreatív rajzokat vigyél és lehetőleg sokat! Majd a felügyelőtanár segít kiválogatni. A fotóra egyértelműen képeket is célszerű vinni. Csendéletet nem igazán fognak kérni, hisz ott is azt csinálsz, vagy ha mégis, akkor érdemes tussal/tollal vagy hasonló technikával. Sajnos azt nem tudom megmondani mi kelti fel az érdeklődésüket, de a kidolgozott, kreatív munkákkal nem hiszem hogy mellé lőnél! :)

2017. okt. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!