Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Én csinálom rosszul?

Én csinálom rosszul?

Figyelt kérdés

A városom legjobb iskolájába járok, 8 évfolyamos általános képzésre. Rengeteget tanulok, napi 5 órát úgy hogy minden nap 7 órám van az iskolában. Nyilván jóval könnyebb lenne egy szakmunkásban, de jó helyen szeretnék tovább tanulni. A képességeim az osztályban átlagosak, a szorgalmamnak köszönhetem a jegyeim. Próbálom a legjobbat, és ezért ha egy dogám nem 5, nem esik jól mivel rengeteget foglalkoztam vele.

Szóval tudom, hogy tanulni kell, nem az a lényeg, hanem MIT CSINÁLOK ROSSZUL, hogy másnak* van ideje szórakozni és edzésekre járni? (*mások=jó tanulók sok szabadidővel)HOGYAN VÁLTOZTASSAK AZ ÉLETEMEN? Valamit tennem kell, ez egyértelmű. (az egyik barátnőm már pszichológushoz jár és fél a rossz jegyeket a szüleinek elmondani, ráadásul már egy hónapja állandóan fáj a hasa és a feje és mindig álmos a gyógyszerektől)

16/L, egy újabb szenvedő csepp a felháborodottak tengerében



2017. okt. 13. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Kutakodj kicsit milyen tanulási módszerek vannak, majd kisérletez velük. Én jelenleg ezt a módszert probálom tudatosan alkalmazni. [link]


Illetve nézz utána pontosan mi is kell a továbbtanuláshoz, milyen szakok érdekelnek és az azokhoz szükséges tárgyakat nyomd meg, a többin meg csökents, ha soknak érzed. Lehet teljesen fölöslegesen tanulsz ennyit a jövődet nézve, ha csak nem magadnak meg a környezetednek akarsz megfelelni.

(Azért ne egy délután alatt találd ki milyen szakok érdekelnek)


Illetve vannak akik elengedik a középiskolai eredményeiket és mindent feltesznek az érettségi pont duplázásra, de azt nem ajánlom nyugodt szívvel senkinek.

2017. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. okt. 14. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!