Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Államilag támogatott villamosm...

Államilag támogatott villamosmérnöki kar? Nem találok semmi infót a neten. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
villamosmernoknek akarok menni, es kb 350 pontot szerzek, ha minden igaz. szeretnék ingyenesre menni, csak nem ténzleg nem találok semmi infót. budapesti egyetemre mennék. vagy 400 pont alatt ne is erölkodjek?

2017. okt. 19. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

Ugye abban tisztában vagy, hogy egy ilyen kérdés után(legfőképp a benne állított dolgok miatt), erősen megkérdőjelezhető az, hogy egyáltalán a felsőoktatásba való vagy-e? :)

Főleg egy olyan szakra, ami matek-villamossági-fizika-informatika kombináció.

Ezek már alapból magukban hordoznak olyan dolgokat, hogy azért a technikához nem kéne butának lenni és a google használatának mennie kéne.

Ha azzal nem boldogulsz, max 1 hetet adok azon a szakon. :)


google: 2017 felvételi ponthatárok

eduline-os link kapásból megvan.. de ott a felvi is.


2017, BME VIK, állami ponthatár: 360

Óbudain (állami): 280

2017. okt. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kedves válaszod! Na... megnyugodtam. A feltételezésed tökáletesen helyt álló, mert ha én ezt a kérdést olvastam volna, akkor ugyanezt gondoltam volna amit írtál :'D

De ettől még remélem való vagyok felsőoktatásba!! :D

Mentségemre szolgáljon, hogy én is 280 pontot olvastam, csak ma elkezdik az osztálytársaim, hogy 400 pont alatt nincs sehol felvétel. Na én ettől totál bekavarodtam és még azt is hozzákell tenni, hogy semmit nem tudok az egyetemes rendszerről, ezért egyszerűbbnek véltem feltenni ezt a kérdést, és egy kedves magyar polgár már válaszolt is. Mégegyszer köszi! (szivecskés smile)

2017. okt. 19. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az osztálytársaid eléggé félretájékoztattak.

400 fölötti ponthatár viszonylag kevés szakon van. Főleg azért mert alapból egy teljesen ötös érettségivel+full ötös évvégivel is csak maximum 400 pontot lehet szerezni. A másik 100 pont pedig pluszpont(nyelvvizsga, sport, szociális helyzet, stb.)


400+-os ponthatárok a gazdasági szakok, orvosi, jogi és hasonló "jól hangzó" szakok.

Ezekkel könnyű munkát találni, és talán az orvosit leszámítva nem a legnehezebb szakok.


Erősen matekos szakoknál meg az a helyzet, hogy ígyis kevesen jelentkeznek és egyre többen buknak ki/hagyják ott.

Nehéz elvégezni.. miközben sok kéne belőlük. Emellett politikailag sem zavarnak olyan sok vizet, mint a gazdasági szakosok. :))

Ezért alacsonyabb a ponthatár.

2017. okt. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Óbudai egyetemre siman felvesznek.
2017. okt. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!