Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanácstalan vagyok a továbbtan...

Tanácstalan vagyok a továbbtanulás terén, valakit tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Régen nagyon szerettem volna jogra menni. De egyre inkább érdekel a gazdaság és a politika. Nagyon szeretem a földrajzot és a történelmet. Viszont a politikatudományról mindenki lebeszél. Fogalmam sincs hova menjek, tudna valaki valamilyen tanácsot adni? Nagyon kétségbeesett vagyok. Bármilyen tapasztalatot, tanácsot szívesen fogadnék. Elnézést, ha kissé össze-vissza fogalmaztam. Köszönöm előre is a válaszokat!

2017. okt. 22. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Gyere jogra. Itt van gazdaság is és politika is. Meg persze történelem dögivel. A politológia önmagában szart sem ér. Egy jogi karon viszont a felsoroltak közül jobb esetben mindegyikkel találkozol.
2017. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszöm szépen!:) (Valószínű, hogy tényleg jogra fogok menni.) De további válaszokat is szívesen vennék. Köszönöm
2017. okt. 23. 19:35
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Jog, államigazgatási, földrajz - gazdaságföldrajz, bűnügyi igazgatásszervező, gazdaságvédelmi nyomozó szakirány. A politikatudományi egy kiváló alap a műveltséged szélesítésére, de valóban nem a legpiacképesebb szakma.
2017. okt. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Kisebbségi komplexusod van. vagy miért kell kiírni a kérdést, hogy tanácstalan vagy, közben meg így sajnáltatni magad, hogy (valószínű tényleg jogra fogok menni). Minek mész jogra ha a kérdésedben írtad, hogy jobban érdekel a gazdaság és a politika?


Komolyan ez olyan nevetséges, sajnos az ilyen esetek miatt romlott a minősége a jogi egyetemnek. Nem rád gondolok, hanem ezekre az esetekre. Felteszed a kérdést, hogy mennyire tanácstalan vagy, bármilyen választ szívesen fogatsz, és még elnézést kérsz a fogalmazásért is. Erre fel jön egy válasz, hogy gyere jogra. Te meg: valószínű, hogy tényleg oda fogok menni, Ezek szerint ha össze lettél volna zavarodva, ahogy írtad, akkor nem egy ilyen válasz fogja felnyitni a szemed, hogy gyere jogra.


Emellett azt mondod, hogy régen nagyon szerettem volna jogra menni. Nem tudjuk mennyi idős vagy, de valószínű most jön a továbbtanulás ideje, akkor mi a régen, 8.-os korod? Ha szerettél volna, akkor miért nem oda mész? Azért mert elkezdett érdekelni más?(gazdaság, földrajz) Akkor ezek szerint még sem annyira álmodoztál régen a jogról, ha már ez kizökkent. Ha meg valaki mondja, hogy gyere jogra, te egyből valószínű oda mész. Akkor miért kell kiírni a kérdést. Minek kéreted magad?


Mellesleg adnék egy épkézláb segítséget is. Jogra akkor menjél ha van szorgalmad, kitartásod, és nagy célod a szakmával. Elmondásod szerint az érdeklődési köröd a gazdaság, politika, földrajz, és töri. Ezek közül ha versenyszférában akarsz dolgozni és aránylag végzés után munkahelyet, akkor a gazdasági képzéseket ajánlom. Ha viszont inkább az a visszafogott bölcsész vagy, akkor inkább földrajz-töri tanár.


Bocsi, de nagyon idegesítő, hogy segítségért kérsz mint egy elveszett, egy ember írja, hogy gyere jogra, te meg válaszolsz, hogy valószínű jogra fogok menni. Ez nem menő egyáltalán hidd el, hogy te csak úgy dobálózol azzal, hogy ja amúgy valszeg jogra megyek majd, és hasonlók. A jogon nagyon sok buta van, mert alacsony a fizetős ponthatár. Emiatt sajnos nagyon leértékelődött a pozitív vélemények száma a jurátusokról.

2017. okt. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Valóban tanácstalannak éreztem magam, ha őszinte akarok lenni, még mindig az vagyok. Az első válaszomat úgy értettem, hogy a jelenlegi helyzetben az a legvalószínűbb, hogy jogra megyek. Viszont mostanában kezdtem úgy érezni, hogy a politika, gazdaság, földrajz jobban vonz, mint eddig gondoltam volna. Valóban régi vágyam/álmom volt hogy jogra menjek, de úgy gondoltam mivel az emberek változnak, én, és az elképzeléseim is változhatnak. Másrészt viszont, félek a jogtól, holott szorgalmas vagyok, mások (nem család) véleménye szerint képes lennék rá. Ezért vagyok tanácstalan és nem is tudom igazán mit válasszak. Tudom ezt nekem kellene eldöntenem stb. csak érdekelt mások mit gondolnak... Sajnálom, ha rosszul reagáltam, vagy nem fejtettem ki eléggé egy válaszom, és emiatt félreértések keletkeztek.

2017. okt. 25. 19:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Megértem a helyzetedet, ennyi idősen nem is várható el,hogy az ember megmondja mit akar tanulni és azzal foglalkozni tovább egész életében. Nem tudom, hogy az a régen akartál jogra menni, mennyire volt komoly elképzelés. Jogtól ne félj, hasonló szak, mint a nehezek, csak teljesen más tanulási módszer szükséges, hiszen itt szöveget kell értelmezned és tanulnod, gazdaságin meg mondjuk számolni.


Én a helyedben a gazdasági (matekos képességedtől függ, vagyis inkább ahhoz való beállítottságodtól) és a jog között döntenék. Ha egyik sem, és a földrajz vonal erős, akkor föci-töri tanár, de az necces a munkaerőpiacon. Gazdasági képzésekkel tisztában vagy, hogy mik vannak? Nézz szét a felvin, nem a kereskedelem és marketing, meg gazdálkodási és menedzsment társaira gondolok. Alkalmazott, pénzügy és számvitel is jó, olyanok amik azért nehezebbek, azok kapósak. Számvitelesként mondjuk ha a jog érdekel, azt napi szinten kell használnod, pláne ha adózással kapcsolatosan érdeklődsz, helyezkedsz el.

2017. okt. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én is jogon vagyok,és alapvetően úgy jöttem ide,hogy én a a politikai életben akarok elhelyezkedni.Töri itt is van,például magyar alkotmánytörténet,közgáz-ami szerencsére nem annyira matek.

Sok embernek nem tetszik az elején,és nem tudják mire vállalkoznak.Tény,hogy tanulni kell,de hol nem?Ha kitartó vagy,és ambiciózus,érdekel a politika csak ajánlani tudom.Emellett például lehet látogatni más órák előadásait,így a politológiát is.De alapvetően,ahogy az előttem lévő is írta,csak egy alapműveltséget ad.

2017. okt. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!