Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, ti hogyan...

Egyetemisták, ti hogyan oldjátok meg a nyomtatást?

Figyelt kérdés

Mert nagyon sok,pl dia meg ezek ugye neten vannak fent,amit felrak a tanár. Muszáj kinyomtatnom,mert gépen kifolyik a szemem,nem tudok úgy tanulni. Viszont nincs ennyi pénzem nyomtatni:(

Hogyan oldjátok meg? Kíváncsi lennék pár tapasztalatra.

19L ELTE



2017. okt. 23. 00:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
vettünk nyomtatót itthonra,de ez is sokban van de talán olcsóbb így mintha máshol kéne nyomtatni.
2017. okt. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy milyen diák, de egyrészt lehet kicsiníítve is nyomtatni, így egy oldalra több dia is felfér, másrészt akár a füzetbe is le lehet írni/rajzolni a dián található dolgokat (ez azért is jó, mert addig is tanulod, persze ez a részletesebb (pl. motor autófelépítését tartalmazó) diát már inkább nyomtatni érdemesebb).
2017. okt. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam használni, de a kampuszon asszem 7ft/oldal áron lehet nyomtatni.
2017. okt. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
28%

Másold le füzetbe. Igen, kis kacsóddal. Félig meg is tanulod közben.

Diából egyébként 2x3 is ráfér egy oldalra, és még jól olvasható.

2017. okt. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ideig az egyetem környékén lévő nyomtatós üzletbe jártam, egy oldalra 6 ppt dia fért rá olvashatóan és úgy kértem hogy a lap mindkét oldalára nyomtassák fekete-fehérben. Mivel laponként kellett fizetni 12 dia megvolt 10 Ft-ért. Aztán végül vettem inkább nyomtatót, mert macerás volt eljárni folyton nyomtatni.
2017. okt. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Diákból én csak a lényeget kiírtam egy füzetbe. Amit nyomtattattam az a beadandók, semmi más.
2017. okt. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Ezért vettem egy tabletet. Fényerő le, és még ki is tudom emelni a lényeges részeket meg írni rá, mintha papír lenne. Azt az eszement papírpocsékolást nem akarom, ami az első félévemben volt.
2017. okt. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Az egyetemen elég baráti árú a nyomtatás.

2. Nagy tételben a városban még olcsóbb is az önkiszolgáló nyomtatás. (Tehát pl. félév elején egyszerre nyomtatok több száz oldalt.)

3. Én sosem nyomtatom ki a diákat, több 100 diát átláthatatlannak tartok (főleg zh előtt). De ha a diákból kimásolod a szöveget, sokkal kevesebb helyre is elfér, mint a 6 dia/ oldal, ráadásul elég csak azt kimásolni, ami szerinted lényeges + lehet kedved szerint formázni is.

4. Mindig 2 oldalt 1 oldalra alapon nyomtatok.

2017. okt. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
igen ott a másik is a diából kimásolod füzetbe. Meg is tanulod közben ,tudsz egyszerusiteni stb.
2017. okt. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Esetleg e-book olvasóra ráteszed a pdf-et? Ez nem mindig jön be, mert sokszor szétesik a dokumentum, viszont tableten jobban kivitelezhető, vannak olyan appok, amik lehetővé teszik az éjszakai olvasást, szóval ilyenkor sötétebb a háttérszín, ez kevésbé szemrontó - nekem legalábbis.


Azért írok alternatívákat, mert ennyit nyomtatni tényleg nem gazdaságos. Nem csak a pénz miatt, de azért sem, mert a végén rád marad rengeteg papír, amiket legtöbbször egyszer-kétszer veszel elő - többnyire csak a vizsgaidőszakban tanulsz belőle, szorgalmi időszakban max. órákra viszed be.


Amúgy ami magát a nyomtatást illeti, ismered az önkiszolgálós nyomdákat? Személyes kedvencem a Copyguru. Pest-szerte van több is, nem tudom, az ELTE melyik szakán tanulsz, de ha BTK-n, akkor például ahhoz közel, a József krt-on van és fillérekért nyomtatnak. Én előző félévben minden hétfőn jártam oda, 20 oldalakat nyomtattam 200 forintért


Szóval a lényeg: amire nincs nagy szükséged, azt ne nyomtasd ki, mert felesleges és csak rád marad a sok papír. Amit meg muszáj, azt önkiszolgálós nyomdákban

2017. okt. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!