Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az abnormális hogy 7 óra...

Az abnormális hogy 7 óra iskola után már semmi kedvem tanulni? Lusta volnék?

Figyelt kérdés

Suliból ha hazajövök mindig hulla fáradt vagyok, és lefekszek aludni. Ez így nem valami jó, mert napi 9-10 óra alvás elég nagy időpocsékolás, de engem az a 7 óra abban a mocskos teremben, ülve, kényelmetlen székeken ami 4 darab vasból és 2 deszkából lett összeszegezve kikészít. Az arcomat sem tudom megmosni, mert valaki mindig elfelejti lehúzni a kuláját a WC-ben, és olyan bűz van, hogyha nem muszáj nem megyek be. Persze szappan, és ilyen luxus termékek nincsenek.


S tanulás szempontjából mi történik? 7 óra, s semmit nem tanulunk. Ha bejön a tanár, akkor általában lediktálja hogy mit kellene otthon megtanulni. Persze ha nyomtatott formában ideadná azt a hülyeséget, akkor 20 perc alatt megtanulnám, de NEEEEEM, kézzel mindent lekell írni, baxuk az időt, végül is ha nem azt csinálnánk, mivel tudná eltölteni a tanár az óráját?


Úgy érzem hogy az egész napom egy időpocsékolás. Nem tanulok semmit, lefáradok, és persze a haverkodás a suliban is csak annyiból áll hogy mindenki nyomja a telefont, ásítozik és várja hogy mehessen.


És rosszul esik, hogy arra sincs energiám ami érdekel, nyáron sokkal hatékonyabban tudok tanulni, mint iskolaidőben.


És az olyan tárgyak ahova tényleg kell tanár, pl. matek vagy fizika ott meg az a probléma hogy mindenki más szinten van belőle, és vagy én unatkozok, mert a másik nem érti amiről szó van, vagy nekem túl gyors a tempó, persze érthető hogy 30 diákkal nehéz egyszerre foglalkozni. Bár két részre lennénk szedve... Legalább..



Mi értelme ennek az egésznek? Csak a látszat miatt kell suliba járni? Én mindennel jobban haladnék, ha nem kellene a mocsokban rohadjak egész nap.



Az iskola az a dolog, ami leginkább akadályoz a tanulásban és a fejlődésben...



2017. okt. 25. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
16 éves korodig vagy csak tanköteles, annak a tanévnek a végén, amikor betöltöd, kiírathatnak a szüleid. Várd ki ezt és élvezd a szabad világot!
2017. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

# 1/1 Időpont ma 19:49


Ez igaz, viszont a saját életemet nehezítem meg, ha nem döglődöm végig a sulit, mert nem lesz érettségim, nem mehetek egyetemre, nem vesznek fel sehova dolgozni...

2017. okt. 25. 20:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek. Kérvényezzétek a szüleiddel, hogy magántanulóként folytatod.
2017. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Hasonlóan vagyok én is. De szerintem minden diák,de legfőképpen a szakgimisek. Nekem is kétszer nyolc és háromszor hét órám van. Ráadásul még bejárós is vagyok szóval az még plusz napi másfél óra mire hazaérek.
2017. okt. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én is teljesen ugyan ebben a cipőben jártam évekig. Aztan a szüleimnek és nekem is elegünk lett az egészből és úgy döntöttünk, hogy estin folytatom. Ugyan azt az érettségit teszed le mint bármelyik középsuliban csak itt hetente 2x kell bejárni és ezen kívűl úgy osztod be az idődet ahogy te szeretnéd. Ráadásul itt a tanárok picit szelektálnak az anyagból és csak a legszükségesebbeket adják le. Én itthon persze kiegészítem és úgy érzem hogy sokkal többet tudok mióta ide járok mert végre van időm kipihenten tanulni. Ami nagyon jó az egészben az, hogy nagyon kevesen vagyunk egy osztályban és a tanárnak van ideje mindenkivel foglalkozni.

18/L

2017. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ráadásul még bejárós is vagyok szóval az még plusz napi másfél óra mire hazaérek."


Azt az időt is fel lehet használni értelmesen: vagy pihenésnek kell felfogni, vagy nagyon jól ki lehet használni pl. nyelvtanulásra.

2017. okt. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az abnormális hogy 7 óra iskola után már semmi kedvem tanulni?" - Nem.


"Lusta volnék?" - Attól még lehet ;-) (mindenesetre ennyiből még nem derül ki).


"Suliból ha hazajövök mindig hulla fáradt vagyok, és lefekszek aludni. Ez így nem valami jó" - Sokkal jobb, mint pl. kávéval ébren tartani magad. Ha álmos vagy, aludj! Ez fontos.


"Az arcomat sem tudom megmosni, mert valaki mindig elfelejti lehúzni a kuláját a WC-ben, és olyan bűz van, hogyha nem muszáj nem megyek be. Persze szappan, és ilyen luxus termékek nincsenek."


Ha tudod, hogy nincs, neked viszont fontos, akkor vigyél magaddal. Ha nem viszel, csak panaszkodsz miatta, hogy nincs, azzal nem oldod meg a problémát.


"S tanulás szempontjából mi történik? 7 óra, s semmit nem tanulunk." - Nincs megtiltva. Tanulj! Csak rajtad múlik.


"Ha bejön a tanár, akkor általában lediktálja hogy mit kellene otthon megtanulni." - Tök jó: hallod is, jegyzeteled is, a fele már ott helyben átmegy a fejedbe. Mi ezzel a gond?


"Persze ha nyomtatott formában ideadná azt a hülyeséget, akkor 20 perc alatt megtanulnám" - Ott van minden a wikipédiában: vedd elő, és tanuld meg belőle, amit kell. Minek ahhoz kinyomtatni?


"Úgy érzem hogy az egész napom egy időpocsékolás. Nem tanulok semmit" - Hát tanulj! Ki akarná megakadályozni? Volt már olyan, hogy tényleg tanultál, és valaki erőszakkal kivette a kezedből a könyvet? Próbáld ki, szerintem elég kicsi rá az esély, hogy ez történjen...


"nyáron sokkal hatékonyabban tudok tanulni, mint iskolaidőben" - Lehetsz magántanuló. Tényleg gondold meg!


"És az olyan tárgyak ahova tényleg kell tanár, pl. matek vagy fizika ott meg az a probléma hogy mindenki más szinten van belőle, és vagy én unatkozok, mert a másik nem érti amiről szó van, vagy nekem túl gyors a tempó, persze érthető hogy 30 diákkal nehéz egyszerre foglalkozni."


Az iskolarendszer átka. Minden egyes tantárgyból ez a gond. De jobbat még nem találtak ki, mint a nagy tömegek tömegoktatását. Illetve ami még van, az a magántanárhoz járás lehetősége, csak hát az meg ugye elég drága. Na de valamit valamiért.


"Mi értelme ennek az egésznek? Csak a látszat miatt kell suliba járni?"


Te magad válaszolsz rá később:

"a saját életemet nehezítem meg, ha nem döglődöm végig a sulit, mert nem lesz érettségim, nem mehetek egyetemre, nem vesznek fel sehova dolgozni..."

Csak az az egy gondolat marad ki belőle, hogy a sulit úgy is végig lehet csinálni, ha az ember magántanuló, aki önállóan, a saját tempójában haladva tanul, és csak vizsgázni jár be.


"Én mindennel jobban haladnék, ha nem kellene a mocsokban rohadjak egész nap. Az iskola az a dolog, ami leginkább akadályoz a tanulásban és a fejlődésben..."


Legyél magántanuló.

2017. okt. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt.

Általános iskolában még nekem kevés órám volt, csak 4-5, esetleg 6.

Utána középsuliban bejött ez a 7-8, néha 9 órás baromkodás.

Higénia semmi. Sportfelszerelés semmi.

6 osztályos gimibe jártam, 6 év alatt vettek kemény 2 db tollasütőt. Mondjuk a kirándulásokat, meg a sportcsapat utaztatását abból fedezték, de vehettek volna 5db 2000 forintos kosárlabdát, amin nincs egy félcipónyi dudor...

Órákon diktálás állandóan, vagy unalmas duma amin alszol.

Az általános iskolai szakaszában a 6 osztálynak még volt is valami tanulásféle, de 9. osztálytól szétcsúszott az egész.Több tanárcsere volt, szinte mindenből megkaptuk a tanárt, aki vagy nem bírt fegyelmezni, vagy nem tudott tanítani, vagy mindkettő.

Most egyetemen vagyok, itt se jobb sokkal, de legalább itt van valami követelményrendszer féleség, s azt kérik vissza. 2 órán viszont rohadt nagy tempójú darálás van.

Mai fejjel estin végeztem volna és nem mentem volna hatosztályosba, mert semmi pluszt nem adott. Jó. Lett egy angol felsőfokú nyelvvizsgám. De az is inkább ilyen összebulizott tudásból lett, internetről, zenéből, játékokból. Elvileg angolos voltam, de alig tanítottak valamit. A tanár kávézott, viccelődött, néha meg ijesztgetett valamivel, de a végén már azt se. Végül is, nyugdíj közelében minek izgassa magát, nem ? :)

2017. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!