Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programozói diploma, amit...

Skullwarden kérdése:

Programozói diploma, amit utálnék, vagy önképzés 3D modellezés/animálás és abból karriert építeni?

Figyelt kérdés

Az ELTE IK-n tanulok, 2. évesen rádöbbentem, hogy közel sem az, amit szeretnék csinálni. Motivációt kellene találnom, hogy el tudjam végezni, és ha utána meg is lenne a diploma, nem ebben szeretnék elhelyezkedni, kódot nézni egész munkás éltemben.


Ezzel szemben ott van a rajzolás, 3D modellezés, animálás, amit hobbiból kezdtem el, viszont mostanra életcéllá vált. Hiszek abban, hogy 1-2 év alatt sikerülne olyan szintre fejlesztenem magam, ami egy Digic Pictures-ös álláshoz már elég lenne(igazából nincs komoly ismeretem hogy milyen komolyak az elvárások)


Megérné-e belevágni abba, hogy teljes erőbedobással a hobbim felé forduljak, vagy fogat összeszorítva maradjak az egyetem mellett?



2017. okt. 26. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Itt az egyetem elvégzésének egyedül annyi előnye lehetne hogy ne kelljen a tandíjat visszafizetni. Ha nem ebben szeretnél elhelyezkedni, akkor érdemes lenne megvizsgálni, hogy ténylegesen mennyi bevételt tudsz szerezni a hobbidból. Ha meg lehet belőle élni, akkor érdemes elgondolkodni az egyetemi tanulmányok megszakításában. Amennyiben nem tudsz dönteni, elgondolkodhatsz egy passzív féléven is, így az egyetemet sem hagyod ott, de közben ki tudod próbálni magadat a érdekelt területen.
2017. okt. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk ennek valószínűleg pont az ELTE IK az oka. Az elmúlt 3 évben 5 ismerősöm hagyta ott az IK-t. Ebből 4-en újrafelvételiztek a VIK-re és sokkal jobbnak érzik. Az 5. elment egy multihoz programozónak.

Én a helyedben mindenképp befejezeném vagy megpróbálnám a VIK-et, de ha végképp nem akarod akkor passzív félév alatt próbáld ki.

2017. okt. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs értelme erőltetni, ha abszolút nem szereted. Viszont, ha valamennyire érdekel, akkor érdemes befejezni (annak ellenére is, ha tudod, hogy nem ezzel akarod keresni kenyered).

Viszont itt érdemes azon elgondolkozni, hogy ha ott hagyod az egyetemet, tehát nem tanulsz, nem dolgozol stb. (hanem a hobbidban fejleszted magadat), akkor se az "ingyenélő" szerepe legyen rádaggatva.

2017. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én befejezném a sulit. Igaz, hogy ebben a szektorban a suli kevésbé számít, de szerintem bizonyos magasságokban, esetleg külföldi munkavállalásnál nem árt.
2017. okt. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!