Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gáz ha kettes vagyok matekból,...

Gáz ha kettes vagyok matekból, gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Idén vagyok végzős, de most kb 2.5-ös átlagom van matekból. Tavaly ez olyan 3.8-4 között volt, de egyszerűen mostanában leblokkolok matek dolgozatoknál, félek hogy nehéz, és ilyenkor nem jut eszembe a megoldás, óra után meg fogom a fejem hogy egyszerű lett volna. A többi tantárgyból 4-5 vagyok, angolból meg emeltezek, szóval gáznak érzem.

2017. okt. 27. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Hát azért a tovabbtanulás szempontjából próbálj meg rajta javítani. Plusz oldj makd meg rengeteg érettségi feladatsort az érettségi előtt.
2017. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
En is vegig 2es voltm de 5os lettem eretsegin szoval ez kb semmit se jelent nezd meg az eretsegiket, es ha nem megy gyakorolj.
2017. okt. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Az érettségi humbuk, kb. semmit nem mutat, csak a józan eszedet teszteli. Legalábbis amikor én írtam, nekem úgy tűnt. Én végig magántanárhoz jártam a négyesért, dolgozatok előtt gyakoroltam, általában írtam házit, stb.

Nekem úgy tűnt, hogy az órai feladatok és az a dolgozatok dupla olyan nehezek voltak.

Nekünk volt kis érettségi, 62% lett talán, rohadt nehéz volt. Érettségi? 84% lett. Előtte meg végig kínlódtam.

Egyik haverom végig ilyen 2-es volt, érettségin pár pont híján ötös.

Szóval nem érdemes ráparázni szerintem, de előfordulhat, hogy kikapsz 1 szemét feladatot.

Gyakorolj ha nem megy, kérj segítséget.

2017. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Én is kettes voltam matekból, az utolsó két évben kegyelemhármas, aztán készülés nélkül ötösre érettségiztem belőle, és most itt vagyok az orvosin. Jó, ez persze önmagában nem azt jelenti, hogy amúgy nem is érdemes törődni vele, vagy hogy tessék, kettes voltam, de mégis megnyertem az életet, de nem vagy feltétlenül rossz tanuló vagy kilátástalan azért, mert nem fekszik neked ez a tárgy. Ráadásul iskolája válogatja, hogy mit jelent a kettes. Voltak ismerőseim, akik négyeseket-ötösöket kaptak matekból, de egy érettségin - ami tényleg a vicc színvonal - simán elvéreztek, és nem a hatalmas izgalom miatt. Én is sokat tapasztalom magamon, hogy görcsölök vagy azt hiszem, hogy túl kevés vagyok valamihez. Hát, az ilyesmit el kell engedni. :) Nekem segít, ha külön rátanulok nagyon, hogy tényleg biztosra menjek, ha előtte megbeszélem valakivel, vagy ha megpróbálom bemesélni magamnak, hogy amúgy imádom ezt a tantárgyat és ász vagyok belőle. :D Meg még az jutott eszembe, hogy - ha még nem tudsz - tanulj meg deriválni és integrálni. Ez így elsőre nem hangzik olyan koherens ötletnek, de elvileg könnyű, de emelt anyag, és az az elméletem, hogy ha valamiből plusz tudásod van, akkor sokkal nagyobb az önbizalmad a tárggyal kapcsolatban. És nálad elsősorban az önbizalommal van gond. :) Ne add fel és hajrá, lesz ez még sokkal jobb, és nem vagy gáz!!
2017. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
59%

Ha valamilyen nyelvi szakon tanulsz tovább, kutyát nem fogja érdekelni hanyas voltál matekból. Ha műszaki területen szeretnél tovább tanulni, akkor gyúrj rá mert erősen kell majd a matek, de ott leginkább intergrál- deriválszámítás, határértékszámítás, differenciálegyeneletek, melyeket középiskolában középszinten nem is oktatnak. Szóval ott is el lehet sajátítani a matematikát, de jó ha van némi alapod, mivel ebben a tudományban minden épül mindenre.

Végezetül a 12-es anyag kb semmi újat nem ad, ha előtte 4es voltál nem annyira baj, ez azt jelenti hogy a sorozatok témakör nehezebben megy.

2017. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Önmagában nem. Én is végigküzdöttem a matek hármasért a gimnáziumot, és olyannyira nem jelent semmit, hogy már a második évemet veszem sikerrel az egyetemen gazdaságtudományi karon (nem matematikaprofesszornak képeznek itt sem nyilván, de azért elég szigorúan veszik, a matektanárom a banketten majdnem elejtette a pezsgőspoharat, mikor megtudta, hogy gtk-ra akarok menni :D) Amire figyelj, hogy valahogy próbáld meg feloldani dolgozatok előtt a feszültséget, próbálj meg erre ügyelni, pl. többet aludni dolgozatok előtt, nyugtató zenét hallgatni, nem figyelni doli előtt a többiek rinyálására, stb., mert ha berögzül érettségin is könnyen előjöhet ez a leblokkolás. Illetve én a matekérettségimre többet tanultam, mint az összes többi érettségi tárgyra egybevéve, nagyon sokat jelent a gyakorlás, rutinosabb leszel a feladatmegoldásban. :)
2017. okt. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
senkit nem fog érdekelni
2017. dec. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!