Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pilóták! Ha gimnáziumban...

Pilóták! Ha gimnáziumban gyenge voltam fizikából és matekból akkor a Fábián András féle PPL kézikönyvben foglaltak megtanulása elegendő ahhoz hogy ledolgozzam a lemaradást?

Figyelt kérdés
A cél az lenne hogy ha nagyon nagy mázlim van és orvosilag megfelelek akkor katonai, ha kisebb mázlim van akkor a Wizz Air cadet programon keresztül civil pilóta legyek. Érdekes módon egyik helyen sem várnak műszaki végzettséget, sőt a wizznél még külön felmérő is van azoknak akiknek gyenge jegyeik vannak vagy semmilyen jegyük nincs fizikából és matekból. [link]

2017. febr. 13. 22:52
 1/4 A kérdező kommentje:
A könyv egyébként egyrészt az előszava szerint nagyon alapos, másrészt ahogy néztem az alapoktól kezdi a fizika magyarázatát és egy az egyben azt tanítja ami a repüléshez kell.Ezek miatt gondoltam hogy esetleg alkalmas lehet az ilyesfajta felkészüléshez, hiánypótláshoz.
2017. febr. 13. 22:57
 2/4 anonim válasza:
Figyelj! Én is matekból gyenge vagyók, és még én is pilóta akarok lenni, de ha nagyon gyenge voltál akkor a típus vizsga drága lehet. A WizzAir-nek csak A320 és A321-es gépei vannak. Mind két képre több mint 36 millió forint a vizsga, persze lehet több is. Ha katonai pilóta akarsz lenni gyúrj rá erősen a fizikára és a matekra, mert nem lehetsz akkor, és még 4-es szintű angol tudás is kell. Ha van mérnöki diplomád, lehet hogy az adott légitársaság kifizeti a vizsgát neked, és nem is kell visszafizetnek, és akár havonta 3-4 millió forintot kereshetsz, a veszélyességi pótlékkal együtt. Inkább ha mész egy légitársasághoz, akkor ne említsd a veszélyességi pótlékot, mert akkor azt hiszik hogy csak a pénzt akarod kivenni belőlük. Viszont ha kettes/egyes voltál akkor találj ki valamit, nyugi az általános jegyeidet nem minden esetben nézik át. Ha pedig fent áll az a dolog hogy rossz voltál, akkor bizony átnézhetik, de nem minden esetben. Sok sikert!
2017. febr. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Viszont azonban nem engednek gépre. Először szimulátor, aztán kisgépes repülés egy tanító pilótával.
2017. febr. 17. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért!
2017. febr. 17. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!