Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kölcsey, Madách, Xántus,...

Kölcsey, Madách, Xántus, Szinyei, Leővey milyen iskolák (Budapest)?

Figyelt kérdés
Januárban fogok felvtelizni es ezek a gimnáziumok az eselyesek. Orulnek ha valaki tudna nekem a sulik kozossegerol, fiu-lany aranyrol, tanarairol, hangulatarol, NYELV TANITASAROL reszletesen meselni.

2017. okt. 30. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Nézz körül itt a GYK-n egy csomó vélemény van fennt már ezekről a sulikról :)
2017. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon különböző iskolákat soroltál ide fel :D De írok pár sort mindegyikről.


Kölcsey: Egyértelműen nyelvtanításban erős, humán erősségű iskola. Humán tárgyakat erősebben oktatják, mint a reálosabbakat, főleg a nyelvekre van helyezve a hangsúly, leginkább a franciára, de a többire is. Iskola 75%-a lány. A közösség általában évfolyamos szinten nagyon jó :)


Madách: Erősebb suli, mint bármelyik a listán. Nagyon jó a közösség. Szintén humán erősségű, nyelv orientációs iskola. Nagyon erős a nyelvoktatás. Hangsúlyt még a művészetekre helyeznek, sokféle művészeti szakkör van pl. A közösség nagyon-nagyon jó szokott lenni szintén évfolyamos szinten, tematikus a gólyatábor. A suli 80%-a lány.


Xantus: Fizetős suli, és ennek ellenére nem ad akkora színvonalat ahhoz, hogy érdemes legyen. Sok a cicababa, a közösség eléggé klikkes. Első nyelvből tuti eljutsz a felsőfokra, de második nyelvből középfokra is nehezen, hiába a nyelvi év. Azt hiszem, egyenruhába kell járni, de ez nem bitzos. Egyértelműen nagyobb itt is a lányarány.


Színyei: Régen csak rosszakat hallottam a suliról (pl. "Hercegnőképző"), de egyre több jót szoktam mostanában hallani. Kezdik felvirágoztatni a nyelvoktatást, és a közösségek is kezdenek jobbak lenni, ahogy a magasabb elvárásoktól jobb lesz a diákanyag. Gyengébb, mint A Köcsey, de azt mondják, érdemes ide bejárni :)


Leövey: Klikkes közösség, viszont erős a nyelvoktatás. Nyelvi előkészítős tagozaton mindkét nyelvből elég jó szintre jutsz, angolból nem kizárt a felsőfok, második nyelvből pedig a közép. Ha nem nyelvtagozatra mész, második nyelvből fakttal tudsz majd középfokúzni. Van pár szakkör, amikre érdemes járni. Tanárok szempontjából főleg a reáliás tanároktól kell félni, a többi úgy rendben van..


Remélem segítettem :) Ha van konkrét kérdésed az egyes sulikról, írj, én nem ezekbe járok, de az összesbe jár ismerősöm :D

2017. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Christin Chasor ***** válasza:
50%

Szia!

Én most vagyok gólya a Xántusban, a 4+1 éves haladó angolra járok.

Először is szerintem a Xántus régebben rosszabb iskola volt, de tudod volt egy igazgató vátás és szerintem azóta a színvonala sokkal feljebb van. Emeltek a felvételi ponthatárokon is. Tavaly előtt pl 56 ponttal belehetett jutni tavaly már csak 65-től (volt a szóbeli).

Elsőnek említeném a suli felszereltéség. Mindenhol rendes lap top, vetítő, új táblák,padok. A mosdók,öltözők, a suli minden porcikája csillog olyan tiszta minden nap (!!). A tesi felszerelés új, jó labdák, nem szakadt mezek, sőt most új sport pálya is van. Nagyon modern ebéd-rendszer ahol 4 féle menü közül választhatsz.

Ami a tanárokat illeti. Mint minden iskolában legyen az a Fazekas vagy a Budai mindenhol vannak jó és rossz tanárok. Ez a Xantusban is így van. Vannak olyan tanárok akiknek imádom az óráját igazi vérbeli tanárok de vannak olyanok is akik nem értem hogy kerültek tanári pályára. Ezt sajna nem lehet kikerülni sehol sem.

A társaság. Hát igen mivel fizetős iskola sok a tehetős gyerek de nem mindenki dús gazdag. Nem hallottam még olyanról hogy valakit kinéztek volna mert nem márkás cuccai voltak vagy Jordan cipője. Persze van egy kisebb sznob réteg, de azok általában egymással el vannak.

Na hogy politikai párt támogatja e azt én nem tudom megmondani de elég sok a szülői támogatása a sulinak, és abból fedezik a legtöbb újítást.

Sajna én még nem tanulok 2. nyelvet így arról nem tudok neked véleményt mondani.

A fiú-lány arány tagozatonkánt változó, nálunk péládul 16L-20F van.

Ha kérdésed van még akkor írj nyugodtan!

2017. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én a Madáchot ismerem, csak ajánlani tudom:) Az általad felsoroltak közül ez a suli a legerősebb, az idén kiadott középiskolai rangsorban a 15. helyett szerezte meg, de még pont nem annyira erős, hogy beleszakadj a tanulásba:) Nagyon jó a közösség, sokféle program van, mind iskola, mind osztály szinten. A lány-fiú arány kb 70-30 %. A Madách erőssége a nyelv tanítás, az első és a második nyelvet is már emelt óraszámban tanulhatod 9-től, a kezdő nyelvből is el lehet jutni a középfokú nyelvvizsgáig. Tanárok közül vannak nagyon jók, és olyanok is, akiket jobb elkerülni, de ahogy az előző hozzászóló is írta, ez minden iskolában előfordul. Elsősorban humán erősségűnek mondják, bár szerintem a reál tanárok is jók, csak már eleve nem a reálérdeklődésűek jönnek ide, ezért inkább a humán tárgyakból ér el a kerületi és országos versenyeken eredményeket. Idén érettségiztem, nagyon szerettem ide járni:)
2017. okt. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia én Kölcseys vagyok és, mint azt már előttem leírták itt is a nyelvoktatásra helyezik a hangsúlyt. A suliban fiúból szerintem bőven elég van, a sport tagozat miatt, aminek szinte a 80%-a fiú:D az én osztalyom eléggé klikkesedős, de ez nem azt jelenti, hogy az osztályközösség is szar. Én speciel mindenkivel jóban vagyok,de azért mint mindenkinek, nekem is megvannak az úgynevezett legjobb barátaim. A gólyatábor valami eszméletlen, a suli olyan programokat szervez, hogy már ezektől dobsz egy hátast. Ha még érdekelne valami nyugodtan írj:) (Szinyeibe és a Madáchba is jár ismerősöm)
2017. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én Madáchos vagyok, így leginkább a MIG-ről tudok mesélni, bár a Kölcseyben és a Xantusban is vannak barátaim.

Egyértelműen a Madách a legjobb, mint tanulmányi, mint közösségi szinten. Nagyon elfogadó, liberális, "add önmagad"üzenetű iskola, rengeteg programmal. Nagyon jó a hanguata ha nem zavar a sok alter és különböző sítlusú diák. Művészsuli, így akkor érdemes ide jönni, ha fontosnak tartod a művészi éned kivirágzását is, nem csak a tananyagot. Viszont jellemzi a tanárokat és az iskola színvonalát, hogy bár nem egy versenyistálló, erősen diák orientált és szabadszellemű intézmény, az ország 15., Budapest 8. legeredményesebb gimnáziuma.

Főbb profilja még a nyelvoktatás, célja első nyelvből a felsőfok, második nyelvből pedig a középfok legalább.

Híre, neve, történelme van, mindenhol elismert. Megéri ide jönni :) Egyetlen hátránya a kevés fiú, de a többi dolog szerintem kárpótol ezért.

Ha bárkinek bármi kérdése van ezenfelül, nyugodtan írjon privátban is.

2017. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
76%
Szia. Én most kezdtem a szinyeit, imádom. A közösség nagyon jó, nagyon közel áll mindenki egymáshoz golyák és felsőbb évesek is. Francia tagozaton vagyok, és haladó angolon. Komolyan veszik a nyelveket,ami jó mivel nagyon jól megtanítják. Lusta tipus vagyok ha egy nap majdnem mindenből írunk is szeretek bejárni mert annyira jó a hangulat/közösség. Többségben jó tanárok vannak próbának megismerni és mindenben segíteni amiben tudnak. Nemtudok hirtelen mást írni remélem ez is segített valamennyit. Sok Sikert:)
2017. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én pedig leöveys vagyok:)

Szerintem ez alapvetően egy közepes erősségű gimnázium, kell tanulni, de nem szakadt bele.

Az angoltanítás átlagban elég magas színvonalú, simán el lehet jutni a középfokig még fakt nélkül is, de a haladósok/faktosok közül a C1-et is jó páran leteszik sikerrel.

A második nyelv már sajnos nem ilyen, főleg a spanyolt és a latint szidják rendszeresen:( legjobb talán a francia és a német, itt van esély komolyabb tudás elérésére.

A reál tárgyak közül a biosz-kémia páros elég jó, főleg fakttal, a fizika már kevésbé. A matek meg tanárfüggő, vannak nagyon szigorúak és lazábbak is.

Magyarból és töriből szerintem meg átlagos a szint, töritanárok közt van viszont olyan, aki kb egyetemi szinten tanít, de nagyon jól, kisujjból kirázod a közép érettségit nála.

Közösség, hát...a suli úgy 70%-a lány, szóval rivalizálás, klikkesedés van bőven az osztályokon belül. De nem hiszem, hogy jelentősen rosszabb lenne más suliknál és alapjáraton szerintem a leöveysek nagy részére jellemző a nyitottság, simán vannak végzősöknek gólya barátai és vice versa.

Tanárok, hmm...nem tudok egységes véleményt mondani, van pár, akiket imádok, mert támogatnak, mindenben segítenek és emberileg is maximálisan tisztelem őket. Aztán van az "ehh" kategória meg sajnos egy-két szörnyű is. De megint csak úgy gondolom, hogy ez még a legjobb iskolákban is így van. Nem kell félni, megenni nem fog egyik sem:)

2017. nov. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Én is jövök erősíteni a Kölcseyseket. Abban teljesen egyetértek hogy a gólyatábor zseniális, felejthetetlen élmény. És a továbbiakban mèg szervező is lehetsz ha van elég kitartásod. Nálunk nincsenek klikkesedések, az osztályomat imádom, az évfolyam nagyon jól kijön egymással. Én 100%-ban ajánlani tudom. És ha a lány-fiú arány miatt aggódnál, a sportosztály tényleg felerősíti a fiúk arányát;)

Szerintem az iskolába nem nehéz bejutni, azonban a szintet fenntartani annál nehezebb. Az udvara a többi belvárosi iskolához képest nem zárt és színes is.

2017. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Még az előző válaszoló vagyok, és hozzátenném, hogy a Kölcsey az egyik legjobb nyelv tanításban. A nulladik a legtöbb embernek nagyon nehéz, de nagyon magas szintet érsz majd el nulladik végén, szóval teljes mértékben megéri. Az a különlegesség még, hogy majd a nyelvi osztályokat különbontják, tehát ha pl franciára mész ott 30 diákot A-B és 1-2-3-as csoportra bontják. Ez több szempontból is előnyös, először is jobban megismered a tobbi osztálytársaidat, nem mindig leszel ugyanazzal egy csoportban. Aztán hogy egy tanárra csak 10 diák jut (A-B csoportban pedig 15-15), ami annyit tesz hogy többet tud veled foglalkozni mintha 30 gyereket kéne egyszerre tanítania, többet tudsz majd megszólalni, többet szólít majd fel ami ugye a nyelveket erősíti majd (mindkét szemszögből is😂)
2017. nov. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!