Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakgimnázium jelentése?

Szakgimnázium jelentése?

Figyelt kérdés

-4 év ugye és ha maradni akarsz valamilyen szakon akkor +1 év? Pl. rendőr

-Ha tovább akarod csinálni, akkor mehetsz tovább fejleszteni magad főiskolán. És lesz belőled pl. tiszt

-De ha mégsem ezt akarod csinálni (rájöttél, h nem tetszik) és mással akarsz foglalkozni pl. informatikát. Akkor mit kell csinálnod?

Lehet ilyet csinálni?


Akkor a szakgimnázium az jobb, mint a sima gimnázium?


Vki elmagyarázná nekem?

Választás előtt állnék, de még ezeket sem tudom :(

Köszönöm aki megpróbál segíteni!


2017. nov. 1. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:
A szakgimnáziumban a közismereti tárgyak (magyar, matek, történelem, stb.) mellett egy adott szakmacsoport (kereskedelem, informatika, közgazdaságtan, stb.) alapozása folyik. Érettségi után kell a pontos szakképesítést kiválasztani, melyet további egy év tanulás során szerezhetsz meg. Ez a plusz egy év azonban nem kötelező. A különböző szakképesítéseket gimnázium után is meg lehet szerezni, így viszont általában hosszabb a tanulmányi idő, hiszen a szakmai alapozás hiányzik. Hogy a rendőr szakmánál mindez hogy működik, nem tudom.
2017. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szakgimnáziumban nem nagyon gondolhatod meg magad, ha később rájössz, hogy rossz az a szakma amit választottál.


Szakgimit akkor válasz,, ha biztos vagy, hogy érdekel a szakma. Továbbtanulni csak szakirányba tudsz, ha meg lesznek a pontjaid. Tehát műszaki szakgimnáziumból nem fogsz tudni menni más területre, például nem tudsz menni közgazdásznak. De a szakirányú továbbtanulás sem feltétlen biztos, mert lehet nem túl nagy a színvonala és nem lesznek meg a pontjaid. Két tanítási nyelvűbe érdemesebb menned.


Ha jó tanuló vagy, azaz legalább 4-es körüli és tovább szeretnél tanulni mindenképpen, akkor gimit érdemesebb választanod. Gimiből bármelyik egyetem bármelyik szakára tudsz felvételizni, jó eséllyel. Persze ha jó tanuló vagy, vagy jól érettségizel. Két tanítási nyelvűt érdemesebb választanod.

2017. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!