Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbántad a választásod az...

Megbántad a választásod az iskolaválasztás szempontjából?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy megbántad-e a döntésed azzal kapcsolatban, hogy gimnáziumba vagy szakközépiskolába vagy szakmunkásképzőbe jársz? (azt értsd magadra amelyikbe jársz)

ha tehetnéd átmennél gimibe vagy szakközépbe vagy szakmunkásképzőbe? (ahova mennél)


2010. máj. 30. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Én borzasztóan megbántam a szakközépiskolát. Azt hittem, hogy elég lesz az, amit ott tanítanak, ha majd tovább akarok tanulni, mert mindig úgy voltam vele, hogy orvos biztos nem leszek, máshova meg szakközépből is be lehet talán kerülni. Erre harmadikban rájöttem, hogy vagy orvos leszek vagy öngyilkos. :D

Most érettségizek, ki kell hagynom egy évet, csak bízni tudok benne, hogy elég lesz ennyi idő. Nem én vagyok az egyetlen, aki így járt, szóval én mindenkinek azt javaslom, hogy menjen egy jó erős gimibe (persze ha bírja), azzal csak jól járhat. Ha orvos vagy jogász/ügyvéd akar lenni, akkor csak hasznára vált, viszont ha rájön, hogy teszem azt asztalos akar lenni, annak sem lesz semmi akadálya.

2010. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Hosszú leszek, de muszáj leírnom.


Általánosban 4,1 volt az átlagom, tehát jó. Egy tantárgyól rossz voltam nagyon, és aki tanított, ő volt e helybéli középiskolának az igazgatója. Nem csípett, mert nem ment a tantárgy, pedig mindig próbáltam felkészülni, srb... Emiatt nem vettek fel a helybéli suliba (nálam gyengébbek bekerültek simán), így elkerültem egy szakmunkásképzőbe. Szörnyen kivoltam, nem tanultam, meg akartam halni, hogy mit keresek egy ilyen szutykos helyen, ilyen emberekkel. 2-ban észhez kaptam, hogy ha már ide jutottam, bebizonyítom MAGAMNAK, a családomnak, és az ismerőseimnek, hogy innen is lehet sokra vinni, és nem kell lenézni az ilyen embereket, mert nem csak hülyék járnak szakmunkásba. 3-ban, 4-ben én voltam az osztály egyik legjobbja, szorgalmas voltam, tanultam, aztán elkerltem egy levelezős érettségire, ahol nem sikerült túl jól az érettségim, mivel nem úgy tanuljuk, mint mondjuk egy gimiben, de annyira csak meglett, hogy felvegyenek a fősulira. Imádom a fősulit, sokat tanulok az igaz, de szerencsére nem bukdácsolok.

Szóval összességében örülök, hogy a legalján kezdtem, és kimerem jelenteni, hogy igenis eljutok a "csúcs"-ig. :D

Bocsi, muszáj voltam leírni, kikívánkozott belőlem! :)

23/L

2010. máj. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
23:02-es vagyok, bocsánat a sok hibámért, de siettem nagyon! :D
2010. máj. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én gimnáziumot jelöltem meg, és nem bántam meg. Minden évben négyes fölötti volt az átlagom, sőt még a gimiben is. Máshova is mehettem volna de nem tettem. Most érettségizek és azután egyetemre megyek. Ha újra kezdhetném az egészet, ugyanígy döntenék.
2010. máj. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gimnáziumba járok, fel sem merült, hogy máshova kellene mennem, mivel végig jók voltak a jegyeim. Viszont egy erős, elitnek mondott gimi 8 osztályosát választottam (azaz a szüleim, mert 10 évesen nem nagyon fogtam fel, hogy mi van), ezt viszont megbántam (és a szüleim is). Nem minden arany, ami fénylik...:P
2010. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a megye egyik legerősebb, ha nem a legerősebb gimnáziumába jártam, nem bántam meg, sőt hiányzik, bármikor visszamennék, és az egyetemen már nem érzem, hogy bármilyen tudást megszereznék, de ott éreztem, hogy napról napra fejlődök, és értelmiségi nevelésben részesülök. Az egyetemen a tömegnevelést látom...
2010. máj. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

egész érdekesek a válaszok :D köszönöm mindenkitől.

csak tudjátok mostanában rengeteg gimis ismerősöm érettségizik és iszonyatosan bánják, hogy nem szakközépbe mentek még annó. ezért voltam és vagyok kíváncsi mások véleményére ezzel kapcsolatban. :D

amúgy én szakközepes vagyok. kertészeti :D jó suli, szeretem. és a világért se járnék gimibe :D

2010. máj. 31. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!