Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostan hallgatók! Milyen...

Orvostan hallgatók! Milyen eredményekkel vettek fel titeket az orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy az érettségi hogyan sikerült.

Mi volt a választott tantárgyotok és hogy teljesítettetek? (Kémia/biológia/fizika)

A matek, történelem és magyar tantárgyakra mennyire feküdtetek rá?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2017. nov. 7. 16:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak hogy mire számítsak kb.
2017. nov. 7. 17:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feküdtem nagyon rá a más tárgyakra, de két érettségi tárgyból tagozatos voltam a középszintek közül, a választottjaim pedig biosz és kémia voltak (eszedbe se jusson fizikával menni, anat mellett egy félév alatt egy emelt kémiás szintet kell behozni, miközben fizikából viszonylag egyszerűbb dolga van az embernek). Angolból letettem korábban, egyedül a matektól paráztam, de az meglepetés-ötös lett.


Magyar 90, töri 85, matek 84, angol 94, biosz 82, kémia 89, ezekkel vettek fel, a pocsék jegyeim miatt a két emeltemet dupláztam. Ezek amúgy leírva egész jól néznek ki, de eskü nem olyan bonyolult összehozni. Ha rendesen készülsz a két emeltedre, szinte tuti, hogy felvesznek. Gyakorold sokat a feladatlapokat, és hajrá! :)

2017. nov. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg arra számíts, hogy az eredményeid nem jelentenek semmit a bejutás után, csak annyi a lényeg, hogy bekerülj. :) (előző voltam)
2017. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hűha, ezer hála a válasznak! Nagyon szép eredményeket értél el. O: Köszi, remélem, hogy nekem is sikerül majd bejutnom, és neked is sok szerencsét az egyetemhez! :)
2017. nov. 7. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én dupláztam. Emelt biosz 90%, emelt kémia: 82%
2017. nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Emelt biosz 91% lett, emelt kémia kb. 75%, nem emlékszem pontosan. Nem dupláztam, a magyar és a történelem érettségim 4-es lett a matek 85%, angol 94%. A jegyeim magyarból mindkét évben 3-as, történelem 4-es, matek, angol, biológia 5-ös, kémia 4-5. Összesen 435 pontom lett.

A kémiára sokat készültem, gyakoroltam, de sajnos a sulimban nem volt valami erős a kémia fakt, úgyhogy nem sikerült olyan jól, ahogyan terveztem. Biológiából tagozatos voltam, 4 év alatt folyamatosan tanultam. Magyarból sokat tanultam, de a tanárom egy f_szkalap volt és az utolsó két évben még nagyobb farok lett, úgyhogy 2-es, 3-as jegyeim voltak, az érettségin a szóbelin is jól megsz_patott, pedig az írásbelim 90% lett. Történelemből annyira nem tettem oda magam, nem láttam értelmét megtanulni a sok évszámot, de azért egy stabil 4-es szintet mindig hoztam. Angolból két év alatt egy négyesem volt egy dolgozatra, azon kívül kitűnő voltam, tizedikben érettségiztem belőle. A többi hihetetlenül fontos tárgyból (tesi, rajz, etika, ének) a minimumot teljesítettem, egyáltalán nem tanultam, volt, amiből tanulás nélkül 5-öst kaptam (pl ének, mert énekelni kellett), volt, amiből 2-est (tesi, mert a tanárunk az élete céljának tűzte ki, hogy a biológia-kémia tagozatos osztályunkat 12.-re felkészítse az olimpiára).

2017. nov. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még a 480 pontos rendszerben felvételiztem, valamint akkor még csak egy emelt volt kötelező orvosira.

Duplázással is meglettek volna a pontjaim, de simán számolták, mivel jól sikerült a többi érettségim is.

A hozott pontjaim maximálisak voltak, az érettségi átlagom 95%, a biosz emelt 95%, a fizika közép 91%. Emellett pedig volt két középfokú nyelvvizsgám.

Ez így összesen 461 pont volt.


Mivel alapvetően nem voltam rossz tanuló, próbáltam inkább mindent elfogadható szinten megtanulni, mert a duplázást elég rizikósnak éreztem.

Ha belegondolsz, a magyar érettségi csak szövegértés és fogalmazás, tehát különösebb extra tudást, készülést nem igényel. A matek nekem mindig is jól ment, a tanárom pedig órán gondot fordított arra, hogy az addigi összes középszintű tételsort átnézzük érettségi előtt, így plusz készülést az sem igényelt. Töriból mindig is totál sík hülye voltam, de mivel annak is nagy része szövegértés meg némi józan paraszti ész, annak ellenére, hogy mai napig az egész történelem egy nagy fekete folt nekem, az érettségit csak sikerült 90% fölé írnom. A nyelvvel nem volt gond, mivel akkor már volt nyelvvizsgám.

A szóbeliktől sem igazán kell középszinten félni, hiszen érettségin általában azok a tanárok is normálisak, akik 4-6 éven át utáltak és piszkáltak. Elvégre nekik is érdekük, hogy a suliból minél több embert vegyenek fel felsőoktatásba, hiszen a sulit minősíti.

2017. nov. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!