Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz ha kiíratkozok?

Mi lesz ha kiíratkozok?

Figyelt kérdés

Elvileg ha kiíratkozok az egyetemről, első félévben, akkor nem kell visszafizetni a tandíjat. Valaki azt mondta, hogy akkor passzív tanulóijogviszonyom lesz, TB-t kell fizetni, stb. De ha elmegyek dolgozni, akkor megszűnik a passzív tanulói jogviszony, és anyáék sem kapnak családit, meg utána már nem is lesz tanulói jogviszonyom.

Én már belekavarodtam az egészbe, akkor elmegyek fél évig dolgozni, nem is mehetek egyetemre utána?


2017. nov. 8. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit valóban zavarosan írsz. Válaszolok sorban a kérdéseidre. Ha kiiratkozol, akkor nem lesz passzív jogviszonyod, mert megszünteted a hallgatói jogviszonyt. Mehetsz passzív félévre, akkor nem kell fizetni a TB-t és vállalhatsz munkát (rendeset és diákmunkát is). Családi pótlék egyetem alatt nem jár nappali tagozaton sem. Attól, hogy dolgozni mész nem szűnik meg a hallgatói jogviszonyod, sokan egyetem mellett dolgoznak. Ha passzív félév alatt mész dolgozni, akkor egy félév múlva tudod folytatni a tanulmányaidat, ha másik szakra mennél, akkor december végétöl február 15-ig tudsz jelentkezni a felvi.hu-n függetlenül attól, hogy van-e valahol hallgatói jogviszonyod.
2017. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De viszont ha kiiratkozom akkor nem mehetek passziv felevre. De ha nem iratkozom ki, akkor meg kikell fizetnem az elso ket felevemet igaz?
2017. nov. 9. 00:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha kiiratkozol, akkor utána semmi közöd nem lesz az egyetemhez, úgyhogy nem mehetsz passzív félévre sem, azt a hallgatóinak biztosítja az egyetem és te nem leszel az kiiratkozás után. Ha nem lesz második aktív féléved, akkor nem kell kifizetned a képzést, de akkor sem, ha elkezdesz egy másik szakot egy éven belül.
2017. nov. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Es ha nem megyek masik egyetemre, akkor fizetnem kell?
2017. nov. 9. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!