Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE vagy SZTE? Miért?

PTE vagy SZTE? Miért?

Figyelt kérdés
Szlavisztika-orosz szakirányra szeretnék mindenképp menni, e két egyetem között vacilálok. Hol magasabb szintű az oktatás? A legjobban az érdekelne, hogy melyik egyetem erőssebb a nyelvoktatás. (Tudom, hogy a szak nem ebből áll elsősorban) Távolságra nagyjából ugyanolyan messze lennének, szóval ez a tényező nem befolyásolná a döntésemet.

2017. nov. 9. 10:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

#10:

1. Ha olvastad volna a neked szóló 1. mondatot, világosan leírtam a véleményem, hogy „a listák ebben az esetben SEMMIT sem érnek”. Meg azt is leírtam, hogy nem ez alapján érdemes dönteni. Meg azt is, hogy akkor mi alapján. És 2 okból linkletem mégis listákat: hogy erre rávilágítsak (erre kellettek az orvosis példák, mivel azokat már korábban észrevettem, de valójában BTK-val kapcsolatos ellentmondást is könnyű találni a 2018-as listában is, köszi a tippet), és hogy példázzam, hogy – függetlenül attól, hogy komolyan vehetők a listák vagy nem - bizony nem mindegyiken Szeged van előrébb.


„A többi bődületes baromságot amit összehordtál, inkább nem is kommentálnám.”

Konkrét példa nélkül ez semmitmondó, mellesleg:

[link]


Az ilyenek helyett inkább válaszoltál volna a kérdező kérdésére, mert ha az is a véleményed, hogy a ranglisták alapján Szegedet kellene választania, ezt nem írtad le. Mivel nem segíteni jöttél, hanem trollkodni.


2. „Ohh, ha már az SZTE szerepel jobb helyen, persze hogy nem vehető komolyan... De az előző belinkelt lista, ahol a PTE szerepel előrébb, az mennyire vehető komolyan? :(„

Mint az első mondatomban világosan leírtam, az sem. És pont te vagy az, akit ez úgy látszik, nem mindig zavar... De legalább lennél következetes. Ha a HVG-t komolyan veszed (ahol sokkal nagyobb hiányosságokat találtunk), vedd a ezt is komolyan. Vagy egyiket sem. Egyébként a THE-nél volt a legegyszerűbb magyarázatot találni az anomáliára (ld. előző hozzászólás), így a 3 lista közül még mindig az a legkevésbé komolytalan. A QS-nél adatok sincsenek, ami alapján rangsorolni lehetne, rejtély, hogy akkor mégis mi alapján rangsoroltak. A HVG-nél meg elméletileg ugynazon adatok alapján ugynazon képlettel hol az egyik jön ki jobbnak, hol a másik. Nagyon hihető...


„Plusz, most éppen kit érdekelt a medicine&dentistry?”

Bárkit, aki tájékozódni akar konkrét példákon, hogy milyen hihetők a listák. De érdekes, hogy az zavar, hogy én erről beszélek, konkrét példákkal alátámasztva, amit mondok, miközben te semmi konkrétumot nem írtál, csak homályosan utaltál valami listákra...


3. "Valamit nagyon benéztél.. #sad :(„

Mert olyan anomália van itt is, hogy az ember teljesen összezavarodik, és már a saját szemének sem hisz:

[link]

Ez a BTK-lista 2018-ból. Itt a bölcsészkarok között PTE-BTK az 1. az oktatók kiválósága alapján, SZTE-BTK a 2. Ez alapján a PTE-BTK oktatói kiválóbbak.


[link]

Ez az abszolút kari rangsor 2018-ból. Vessük össze az előzővel: itt az SZTE-BTK a 3. az oktatók kiválósága alapján, PTE-BTK meg a 4. Ez alapján meg az SZTE-BTK oktatói kiválóbbak. Ha a másik listán a PTE-BTK volt előrébb, hogy fordulhatott meg a sorrend? Ha nem jött be közéjük más kar, más területről, akkor is vagy a PTE-BTK-nak kéne itt 3.-nak és az SZTE-BTK-nak 4.-nek lennie, vagy a BTK-listán a SZTE-BTK-nak 1.-nek és a PTE-BTK-nak 2.-nak. A kettő együtt nem megy. Innentől meg ez elég égő a lista késztőire nézve.

Vagy te mivel magyaráznád, hogy egyszer az egyiken, máskor a másikon „kiválóbbak” az oktatók, amiket elvileg ugynakkor, ugyanazon paraméterek alapján, ugyanolyan súlyozással értékeltek? (amit még hangsúlyoznak is mindkét cikk alatt: ld. „Mi alapján áll össze a rangsor?”, hogy milyen precízen számolnak, meg mennyit javítottak rajta...) Na, erre mondj valami okosat.


Az nem fordulhat elő, hogy a 2 listán más-más súlyozást használtak, mivel a listák alatti szöveg kottára ugyanaz. A paramétereknek meg szintén ugyanazoknak kell lenni, mert ugyanazon 2 karról van szó. Mondjuk szívesen megnézném a táblázatot a konkrét számokkal, de azok valóban csak 2016-ig vannak fenn, 2500 Ft-ot meg nem fogok fizetni egy olyan kiadványért, ami ilyen hibákat tartalmaz, meg mellesleg szükségem sincs rá. Az lehetetlen, hogy az egyik listán az egyik, a másikon meg a másik kar oktatói kiválóbbak. Innentől ugyanaz van, mint 2012-ben az orvosiknál. Valószínűleg nincs valódi objektív képlet (nem véletlenül nem írják le, csak ködösítenek a súlyozásokkal), a rangszámokat – bár valószínűleg az adatok néminemű figyelembevételével -, de hasraütésszerűen találják ki a lista készítői. És így néha becsúsznak ilyen bődületes hibák, mint amit a 2012-es példában láttunk az orvosiknál is, meg 2018-ban a BTK-k esetlben is. Viccnek is rossz, és teljesen komolytalan. Ki hiszi ezek után el a ranglista bármelyik adatát?


„Az utolsó 2 linkedhez pedig csak annyit fűznék hozzá, hogy az 1. végülis "csak" 7 évvel korábban jelent meg” „Kit érdekelt most az orvosi?”

Ez a példa csak azt volt hivatott bemutatni, hogy a lista teljesen random rangszámokat tartalmaz. De igazad van, a 2018-as példa, ami idei, és ráadásul éppen arra a 2 karra vonatkozik, ami a kérdezőt érdekli, és ahol ugyanazt a jelenséget látjuk, mint a 6 éves (és nem 7, mivel jelenleg 2018-at írunk, és így számításaim szerint 2012 csak 6 éve volt ám...) példánál, valóban jobban kapcsolódik ide. Köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmet, ha nem kezdesz el kötekedni, lehet, most átsiklottam volna ezen. :)


„Nyugodtan kattintsatok át a legfrissebb adatokra (2016).”

„Láss csodát, melyik egyetem van jobb helyen? A PTE? Hát nem! #sad :(„

Ez már 2 éves, csak a legújabb 2-ről már nem készítettek netes összesítő táblázatot (csak olyan cikkeket, amiket linkeltem is), biztos nem vették elegen a kiadványt. De már van 2017-es és 2018-as lista is (utóbbit linkeltem is az előbb is, és most is), így finoman szólva sem a 2016-os a legfrissebb. Az új BTK-rangsorban az oktatást nézve meg a PTE-BTK volt előrébb. #sad :(

Milyen kár, hogy listától függően ugyanaz a paraméter hol itt van jobbnak értékelve, hol ott, és ezért a lista aztán nem is vehető komolyan (mellesleg a másik 2 sem), így nem az alapján érdemes dönteni, mint írtam is.


Te meg bizonyítottad, hogy kettős mércével állsz a dologhoz: amikor nem az SZTE volt előrébb, ott kiemelted (amit mellesleg én is hangsúlyoztam), hogy a lista nem vehető komolyan, de a másik 2-t, ahol ugyanolyan hiányosságokat tártunk fel, gond nélkül elfogadod, mert adataik látszólag téged igazolnak. Meg amikor én linkelek valamit (mellesleg csak példaként és nem azért, mert azt mondanám, hogy az ottani rangszámok ma is relevánsak lennének), az régi (pedig magát a jelenséget jól példázza, fügetlenül attól, hogy régi-e vagy sem), de amikor te a 2016-os listát tartod legfrissebbnek, miközben én a 2018-ast is linkeltem, az szerinted rendben van... Innentől nehéz téged komolyan venni. #sad :(


Trollkodás helyett inkább ezeken gondolkodj el.

Si tacuisses, philosophus mansisses! :)

2018. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
15%

Valami eszméletlen az a manipuláció amit te produkálsz... :D

1-2 helyen olvastam ebbe bele, mert ezt a kisregényt nincs se kedvem se energiám végigolvasni, ráadásul igazából baromira nem is érdekel hogy te éppenséggel hogyan próbálsz engem savazni..

Viszont el kell ismernem, zseniálisan forgatod ki minden egyes szavamat, és fordulsz ellenem azokért a 'tetteimért', amiket te is ugyanúgy megteszel a kommentjeiddel, de nem számít. Nem fogok vitába szállni, és felidegesítened sem sikerült.. ;((( Próbálj máshol okoskodni.

(Most nekem is be kéne ctrl+c, crtl+v-zni egy latin mondatot?)

2018. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

#12:

„Valami eszméletlen az a manipuláció amit te produkálsz... :D”

Ne vetítsd ki rám a saját viselkedésedet. A 8-asban te próbáltál manipulatív módon trollkodni, én meg ezt nem hagytam. Ennyi.


„1-2 helyen olvastam ebbe bele, mert ezt a kisregényt nincs se kedvem se energiám végigolvasni, ráadásul igazából baromira nem is érdekel hogy te éppenséggel hogyan próbálsz engem savazni..”

Ha beleolvastál volna, akkor rájöttél volan, hogy nem próbállak „savazni”. Meg érdekes, hogy atrollkodásra van kedved meg energiád, de erre nincs. :))


„Viszont el kell ismernem, zseniálisan forgatod ki minden egyes szavamat, és fordulsz ellenem azokért a 'tetteimért', amiket te is ugyanúgy megteszel a kommentjeiddel, de nem számít.”

Én korrektül leírtam a 9-esben, hogy melyik listával mi a baj, meg azt is, hogy ha ennek ellenére mégis a lista számít valakinek, akkor hogyyan érdemes döntenie és iért.


„Nem fogok vitába szállni...”

A 10-esben már megtetted ezt, szóval késő.


„és felidegesítened sem sikerült.. ;(((„

Nem is volt célom. ;)))


„Próbálj máshol okoskodni.”

Ezt majd én eldöntöm. De ha visszaemlékszel, az egész úgy kezdődött, hogy te a 8-asban trollkodni próbáltál, aztán, amikor kiderült, hogy nincs igazad, meg a listák nem is jók semmire, akkor a 10-esben te próbáltál okoskodni. Azt ismét cáfoltam, erre most semmitmondó dolgokkal próbálod magad kimentegetni, mert ellenérvelni már nem tudsz.


„(Most nekem is be kéne ctrl+c, crtl+v-zni egy latin mondatot?)”

Inkább fogadd meg a tartalmát legközelebb, és akkor nem fogsz feleslegesen még egyszer ilyen helyzetbe kerülni.

2018. márc. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
42%
Ne haragudj de több eszed neked sem lehet azáltal hogy GYK-n oltogatod ezt a szerencsétlent
2018. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
35%
(Pte hallgató vagyok)... csak hogy ebbe ne kössön bele senki
2018. márc. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
37%

Az SZTE a legjobb magyar egyetem egy nemzetközi ranglista szerint. 2018. 06. 07-én íródott a cikk.

Meg lehet nézni :) [link]

2018. jún. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
59%

[link]


SZTE: 2. hely

PTE: 6. hely

2018. nov. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél, kérdező? :)
2020. ápr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!